Jump to content

Notes z wpinanymi kartkami - prośba o rekomendację


Cnidius

Recommended Posts

Dzień Dobry,

Zwracam się z prośba o pomoc.
Chciałbym kupić sobie elegancki notes z wpinanymi kartkami (mechanizm kółkowy). Wielkość ok a5-b6. I trochę kartek w zapasie.
Googlam i googlam i bardzo słabo mi idzie. Jedyne "oprawki" jakie znajduję to bezduszny sprzęt dla księgowych, nie udało mi się znaleźć nic ładniejszego, lepszej jakości (Moleskine, Leuchtturm, Clairefontaine)
Może ktoś się spotkał z czymś takim i poratuje rekomendacją/linkiem? Z góry dziękuję!

Pozdrawiam
rafal

Link to comment
Share on other sites

Polecam HelfRecht.

Duży wybór kolorów, bardzo duża możliwość konfigurowania wkładów.

Klasyczny planer z podziałem rok, miesiąc, dni.

Każdy dzień na oddzielnej kartce, po zakończeniu miesiąca, zakończony do archiwum, do planera wkładamy kolejny miesiąc.

Ja miałem w zestawie podręcznik jak planować i efektywnie prowadzić notatki.

 

http://helfrecht-shop.de/hp7817/Lederringbuch-TeamLine-mit-13-mm-Ringmechanik-2-LRB-TEAMLINE-13MM.htm

 

Wybór wkładów jest w zakładce:Formblatter

 

Mój HelfRecht ma lat 12, nie wygląda jak nowy, ale starzeje się z godnością :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki serdeczne za podpowiedzi.

znalazłem jakąś firmę kaletniczą, która robi ładne okładki, spróbuję spasować to z sensownymi wkładami.

Skądinąd jestem trochę zaskoczony małą popularnością tego rozwiązania...

To się pochwal za pomocą zdjęć, jak już będziesz miał to wymarzone cudo...

Link to comment
Share on other sites

Filofax - też drogie dosyć, ale jakość i elegancja prima sort :D

W TK Maxx, na początku roku był dosyć duży wybór tych notesów, w rożnych konfiguracjach i baaardzo przystępnych cenach, jak na skórzane okładki - zajrzyj, może coś w Twojej okolicy jeszcze się ostało.

Link to comment
Share on other sites

W TK Maxx, na początku roku był dosyć duży wybór tych notesów, w rożnych konfiguracjach i baaardzo przystępnych cenach, jak na skórzane okładki - zajrzyj, może coś w Twojej okolicy jeszcze się ostało.

 

Widziałem je w w TK Maxx jakiś czas temu. Nawet już jeden miałem upatrzony, ale potem zauważyłem, że wszystkie były jakieś takie wybrakowane. Coś im dolegało... W sumie obniżka faktycznie była duża, ale wciąż ponad 100 zł - jak dla mnie to wciąż za dużo za niepełnowartościowy towar (nawet Filofax)... Ale za to bardzo dużo innych fajnych notesów i zeszytów nakupiłem :) Co do samych organizerów z kółkami, to osobiście jakoś nie przepadam za tym rozwiązaniem. Zawsze mam problem z pisaniem na lewej kartce, bo te kółka zwyczajnie mi przeszkadzają. Nie lubię...

Link to comment
Share on other sites

Ja też z tymi kółkami mam podobnie :(  A generalnie fajne rozwiązanie - alternatywa dla TN Midori... albo odwrotnie - co tam kto już woli ;-)

 

Zgadzam się z tym. Ja osobiście wolę system Midori, właśnie ze względu na wygodę pisania... Ale oba systemy są o tyle fajne, że dają praktycznie nieograniczone możliwości personalizacji. No a Filofaksy są eleganckie, tego im odebrać nie można - stąd w moim odczuciu bardziej do celów biznesowych... Midori bardziej do celów kreatywnych, podróżniczych, sentymentalnych i uzewnętrzniania tego co tam siedzi w środku... :D

Edited by rafzi
Link to comment
Share on other sites

System kółkowy jest znakomitym rozwiązaniem, gdy pracujemy na notatkach ("fiszkach"), które możemy dowolnie przeredagowywać, zmieniać ich kolejność, wywalać i zastępować nowymi.
W zasadzie nie piszę w takim notatniku tylko na wolnych kartkach, które potem wpinam na właściwe miejsce.

Używałem tego rozwiązania w pracy kilkukrotnie, przy redakcji słownika - niezastąpione, pisaniu komentarza do obszernej książki (tzn. oczywiście ostatecznie i tak jest komputer - ale całą pracę "notatkową" można wykonać na kartkach i wpinać gdzie trzeba.) Różnica między pracą na wpinanych kartkach a w zwartym zeszycie - jest ogromna.

Dotychczas korzystałem z najbanalniejszych tekturowych segregatorów a6 na fiszki, to się sprawdza od strony praktycznej. Ale siadam do nowej pracy, chciałbym mieć więcej miejsca na stronie oraz coś ładniejszego - planuję być z tym notesem przez najbliższe parę lat :)
 

 No a Filofaksy są eleganckie, tego im odebrać nie można - stąd w moim odczuciu bardziej do celów biznesowych... Midori bardziej do celów kreatywnych, podróżniczych, sentymentalnych i uzewnętrzniania tego co tam siedzi w środku... :D

 

no właśnie - filofaxy są doskonałe, ale to trochę styl "biznesowy", mi wystarczy coś skromniejszego, bardziej uduchowionego

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze wtrącę słówko: skusiłam się na Filofaxa, ale takiego w wersji passport size (za 24,99zł więc grzechem było nie brać;-)) w tych większych fajnym rozwiązaniem było np.zapinanie całego wkładu na zamek, co umożliwiało upchnięcie jeszcze innych, luźnych kartek czy zapisków w środku. Natomiast okładkę typu Midori zrobiłam sobie w końcu sama, metodą chałupniczą i jestem na etapie wypełniania środka :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...