Skocz do zawartości

Kaweco Classic Sport vs Lamy Vista


Kaweco Classic Sport vs Lamy Vista  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W swojej kategorii cenowej rządzi:

    • Kaweco Classic Sport
      8
    • Lamy Vista
      7
    • Inne, jakie?
      1


Polecane posty

Pod koniec miesiąca planuję kupić nowe pióro. Mam dylemat, wacham się pomiędzy Lamy Vista a Kaweco Classic Sport. Te pióra oscylują w podobnej kategorii cenowej (ok. 70-80 zł)...

W Lamie urzekła mnie transparentność w połączeniu z kolorowym tłoczkiem, nie wiem jakie mają stalówki patrząc pod kątem jakości - podejrzewam, że są niezłe.

W kaweco przeraża mnie jeszcze większa tandetność wyglądu niż ma to miejsce w Lamie Safari + małe rozmiary. Natomiast na plus jest fakt, że podobno mają niesamowite stalówki - słyszałem, że w tej cenie lepszej nie znajdę

Pomożecie mi dokonać wyboru?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamy ma dobre stalówki. Gładki, grube (gruba blacha) - solidne. Nie jakieś pitu pitu jak w pilocie 78g ;)

Plastik w vista jest taki sobie. Tzn nie zaskakuje ani super jakością, ani tandetą. W czarnym macie (safari) mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Choć w miarę używania ściera się faktura - "poleruje się".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamy ma dobre stalówki. Gładki, grube (gruba blacha) - solidne. Nie jakieś pitu pitu jak w pilocie 78g ;)

Plastik w vista jest taki sobie. Tzn nie zaskakuje ani super jakością, ani tandetą. W czarnym macie (safari) mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Choć w miarę używania ściera się faktura - "poleruje się".

Rozglądałem się wstępnie za tłoczkami do Lamy, w sklepach i na allegro znalazłem tylko dwa kokory: czerwony i czarny. Myślałem, że jest ich więcej... mogę mieć tylko nadzieję, że jakiś sprzedawca wystawi więcej kolorów na allegro. Chyba, że znacie sklep online z większą gamą barw?

Natknąłem się również na artykuł/recenzje, w ktoręj pokazany zostł Lamy Vista przerobiony na skraplacz - całoś wyglądała dość interesująco ale chyba jednak bałbym się przecieków. Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są różnokolorowe nie po to, żeby je sobie dobierać do koloru atramentu czy czego tam chcesz, ale dlatego, że to różne modele: Z24 (ten czerwony) pasuje tylko do Safari i pochodnych (Vista, Al-Star i Joy) -- w pozostałych piórach go nie zamontujesz. Dla jasności: nie ma innych kolorów, Z24 zawsze jest czerwony, Z26 zawsze jest czarny.

Edytowano przez akmac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są różnokolorowe nie po to, żeby je sobie dobierać do koloru atramentu czy czego tam chcesz, ale dlatego, że to różne modele: Z24 (ten czerwony) pasuje tylko do Safari i pochodnych (Vista, Al-Star i Joy) -- w pozostałych piórach go nie zamontujesz. Dla jasności: nie ma innych kolorów, Z24 zawsze jest czerwony, Z26 zawsze jest czarny.

dokładnie. 

tu masz wyjaśnione wszystko o tłoczkach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jakiś czas temu stanąłem przed takim wyborem i po oglądaniu ich z każdej strony... zdecydowałem się dopłacić 40 zł i kupiłem Lamy Al-Star :) Myślę, że jeżeli nie zależy Ci tak bardzo na wyglądzie, to z obu będziesz zadowolony, bo oba pisały wyśmienicie... Wybierz po prostu to, które bardziej Ci się spodoba, choć wygląd mocno "plastikowy" w obu przypadkach. Choć gdybym miał wybierać to chyba Lamy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę sobie, że pióra warte swojej ceny (pomijając chińskie). Mam zielone Kaweco najtańsza wersję i plastik zły nie jest, rzekłbym nawet, że dość dobry. Z Lamy, fakt, dołożył bym i kupił Al-star i to pióro z tej trójki bym kupił.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie faworytem jest Kaweco.

 

Stalówki w Kaweco są świetne, mam F i B.

Stalówka B jest genialna, rasowy maślak, pisze mokro i bardzo gładko.

Jeżeli chcesz coś bardziej wytrzymałego to polecam AL Sporta, fakt może kosztuje więcej ale to solidne małe piórko.

 

Jakiś czas temu wrzuciłem recenzję:

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/6676-kaweco-classic-sport-i-kaweco-al-sport/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaweco za stalówkę uwielbiam nieskończenie, za rysy na korpusie, które powstają przy zakręcaniu skuwki - nienawidzę. No psuje mi to efekt i drażni, ale mam sztuk trzy i naprawdę potrafię z tym żyć ;)

 

Lamy Vista ma profilowaną sekcję, który wymusza ułożenie palców przy pisaniu i nie da się przekręcić stalówki pod siebie - weź to pod uwagę. Natomiast cudne w niej jest to, że jesteś w stanie nawet spływak rozłożyć na dwie części i wymyć porządnie, wszystko spasowane i na swoim miejscu, naboje dedykowane czy konwerter mi jakoś nie przeszkadza, a ten z czerwonym pokrętłem wygląda czadowo w środku ;)

 

edit: zmieniłam profilowany spływak na profilowaną sekcję, bo chyba coś mi tu nie grało... :D

Edytowano przez Ann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaweco za stalówkę uwielbiam nieskończenie, za rysy na korpusie, które powstają przy zakręcaniu skuwki - nienawidzę. No psuje mi to efekt i drażni, ale mam sztuk trzy i naprawdę potrafię z tym żyć ;)

 

W plastikowej wersji jest to bardzo irytujące. Dlatego ja sprawiłem sobie AL Sporta w wykończeniu raw aluminum, które z założenia ma się rysować ile wlezie   ;p Po wielu miesiącach spędzonych w towarzystwie kluczy, wygląda jak używany gadżet z Gwiezdnych Wojen :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał oprócz pióra wiecznego kupić też kulkowe i przełożyć z niego korpus, a i tak na jego końcu są chyba jakieś niewielkie otwory, które wymagają zaklejenia. Nie wiem, czy będzie Ci się chciało. Na FPN ktoś kiedyś opisywał swoje doświadczenia w tym temacie, spróbuj poszukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaweco Classic Sport wydaje się coraz bardziej kuszącą propozycją... prsemawiają za nim małe rozmiary i niezawodność, działałoby na zasadzie pióra podręcznego, które zawsze ma się przy sobie czy tk w kieszeni, czy w torbie. Plastik mnie niepokoi ale pewnie oprócz pojawiających się rys jest trwały. Wątpie, żeby to pióro było jednorazówką. Póki co nie mogę sobie pozwolić na wersje aluminiową ale jeżeli zdecyduję się na plastik i piórko mnie zachwyci to prędzej lub później go podmienie.

Mam kilka pytań odnośnie kaweco,

1. Czy przypadkiem wersja ICE (przezroczysta) mniej się rusuje (rysy są mniej

widoczne)?

2. Są dwie wersje stalówek w wersji Classic. Srebrne i pozłacane - ta pozłota jest trwała?

3. Jak się sprawuje konwerter Kaweco? Czh lepiej nawet o nim nie myśleć i bawić się nabojami?

4. W jaką stalówkę zinwestkwać? M, F, B (co to jest to B?)

Co do Lamy, spróbuje jakąś wylicytować na allegro bo też będę chciał ją mieć... może kiedyś uda się ją dorwać taniej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaweco Classic Sport wydaje się coraz bardziej kuszącą propozycją... prsemawiają za nim małe rozmiary i niezawodność, działałoby na zasadzie pióra podręcznego, które zawsze ma się przy sobie czy tk w kieszeni, czy w torbie. Plastik mnie niepokoi ale pewnie oprócz pojawiających się rys jest trwały. Wątpie, żeby to pióro było jednorazówką. Póki co nie mogę sobie pozwolić na wersje aluminiową ale jeżeli zdecyduję się na plastik i piórko mnie zachwyci to prędzej lub później go podmienie.

Mam kilka pytań odnośnie kaweco,

1. Czy przypadkiem wersja ICE (przezroczysta) mniej się rusuje (rysy są mniej

widoczne)?

2. Są dwie wersje stalówek w wersji Classic. Srebrne i pozłacane - ta pozłota jest trwała?

3. Jak się sprawuje konwerter Kaweco? Czh lepiej nawet o nim nie myśleć i bawić się nabojami?

4. W jaką stalówkę zinwestkwać? M, F, B (co to jest to B?)

Co do Lamy, spróbuje jakąś wylicytować na allegro bo też będę chciał ją mieć... może kiedyś uda się ją dorwać taniej ;)

z rysowaniem nie ma tragedii. ja mam to pióro zawsze w torbie luzem, od ponad pół roku. właściwie nic mu nie jest

ad 2 na razie nie złazi

ad 3 bardzo dobrze

ad 4 B to Broad, czyli grube. ja mam F i jest dosyć konkretne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rysowaniem nie ma tragedii. ja mam to pióro zawsze w torbie luzem, od ponad pół roku. właściwie nic mu nie jest

ad 2 na razie nie złazi

ad 3 bardzo dobrze

ad 4 B to Broad, czyli grube. ja mam F i jest dosyć konkretne

Masze wersję zwykła czy przezroczystą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Jak się sprawuje konwerter Kaweco? Czh lepiej nawet o nim nie myśleć i bawić się nabojami?

4. W jaką stalówkę zinwestkwać? M, F, B (co to jest to B?)

 

Konwerter odradzam, dziadostwo jakich malo ;/ nietrwałe i mało atramentu trzyma, lepiej pusty nabój strzykawką napełniać albo zatankować jako zakraplacz.

 

Ze stalówek mam F i B. Polecam B, jest genialna. Oczywiście tylko jeżeli lubisz grube linie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...