Skocz do zawartości

Yu-Yake - Pilot Iroshizuku


A  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?



Polecane posty

W grudniu 2007 roku Pilot wprowadzil na rynek serię dopracowanych w każdym szczególe atramentów. Serię tę nazwano iroshizuku, co oznacza  kropla koloru (色彩 kolor,  kropla) .Uwagę użytkowników piór na całym świecie zwróciły ciekawe kolory i elegancki kałamarz. 

 

Pomysłodawczynią kolorów byla Kiyomi Hasegawa, która pracując przez piętnascie lat w sklepie papierniczym, słuchała uważnie Klientów i doszła do wniosku, że wbrew pozorom nie wszyscy użytkownicy piór wiecznych chcą pisać na czarno i na niebiesko. Mądra kobieta.

 

Serię atramentów Iroshizuku tworzą dwadzieścia cztery kolory. Dodatkowo na japońskim rynku pojawiły się na chwilę trzy atramenty z serii limitowanej: Edo-Murasaki, Fukagawa-Nezu and Shimbashi-Iro. Skany tych kolorów można znaleźć w internecie i, prawdę mówiąc, wyglądają rewelacyjnie. Dziwię się, że nie weszły do obecnie produkowanej linii. Edo - Murasaki wygląda wspaniale, podczas gdy Murasaki-Shikibu wygląda bezpłciowo. Mimo że lubię Fuyu-Syogun, Fukagawa-Nezu wygląda ciekawiej.

 

Z tego, co wiem, Pilot nie planuje poszerzenia serii. Przyjrzyjmy się więc temu, co można kupić.

 

lYAayJ.jpg

 

Z czasem postaram się zrecenzować całą linię. Część atramentów zrecenzowałem kiedyś, ale obecnie staram się ujednolić format recenzji i recenzje planuję powtórzyć. 

 

Gdyby ktoś chciał podrzucić mi próbkę któregoś z Iroshizuku (mam Asa-Gao, Yu-yake, Fuyu-Gaki, Yama-Budo, Tsukushi, Chiku-Rin, Ina-Ho), nie będę się wzbraniał.

 

  1. Ajisai
  2. Ama-Iro
  3. Asa-Gao
  4. Chiku-Rin
  5. Fuyu-Gaki
  6. Fuyu-Syogun
  7. Ina-Ho
  8. Kiri-Same
  9. Kon-Peki
  10. Kosumosu
  11. Ku-Jaku
  12. Momiji
  13. Murasaki-Shikibu
  14. Shin-Kai
  15. Shin-Ryoku
  16. Syo-Ro
  17. Take-Sumi
  18. Tsuki-Yo
  19. Tsukushi
  20. Tsutsuji
  21. Tsuyu-Kusa
  22. Yama-Budo
  23. Yama-Guri
  24. Yu-Yake

 

Atrament Iroshizuku Yu-yake jest doskonałym przykładem jesiennej pomarańczy, której kolor przypomina kolor liści, nim spadną z drzew. Nazwa ta oznacza spłowiały pomarańcz zachodzącego słońca.

 

Co do samego atramentu – podoba mi się. Podoba mi się jego kolor, bogate cieniowanie, doskonały przepływ. Co więcej w odróżnieniu od wielu pomarańczowych atramentów nie zasycha na stalówce.

 

Kałamarz

 

iM2kGl.jpg

 

Ekspresjonizm abstrakcyjny (gruba warstwa atramentu)

 

89lzbZ.jpg

 

Krople atramentu na ręczniku kuchennym

 

tCsWNu.jpg

 

Chromatografia

 

ttlUNo.jpg

 

SOFTWARE ID

 

ix7VmL.jpg

 

 

Zakres koloru

 
 
wMTKmP.jpg

 

Oxford - Kaweco Sport Classic, b

 

 

Zsk2sW.jpg

 

PgHz7l.jpg

 

 

YG8G7w.jpg

 

 

 

 

Poljet 80 g

 

UsaeOo.jpg

 
zUf6b0.jpg
 
 
teNeues, Kaweco Sport Classic, B
 
\tirPuv.jpg
 
Hero 5028, stub 1,9
 
XOqrKK.jpg
Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Ciekawe, bo u mnie ten kolor jest zupełnie inny  - radośnie rażąco jasno-pomarańczowy. Bardziej chyba podobałby mi się taki, jak na zdjęciach powyżej. Nie mam go teraz w żadnym piórze (jednak mam za mało piór...), żeby pokazać. Tzn mam, ale domieszany do Edelsteina Garneta (wyszło coś jakby Fuyu-Gaki, i bardzo mi się podoba  :lol:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...