Skocz do zawartości

Pilot Elite 95s


Polecane posty

Kupione na eBayu, w Japonii. 

U sprzedawcy z linku poniżej, dalej ma ten model w ofercie. Mnie jednak doliczyli cło i Vat.

http://www.ebay.pl/itm/Pilot-NAMIKI-Elite95s-fountain-pen-Black-Medium-nib-CON-20-/201264952201?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2edc537389

no wlasnie... mam pare zlych doswiadczen w kupowaniu glownie z usa. po doliczeniu cla okazywalo sie, ze przedmiot wyszedl duzo drozej niz gdybym go kupila w europie. a clo sobie roznie naliczaja niestety. ale pioro naprawde piekne i oryginalne. a ten pilot custom tez podoba mi sie. jednak w ogole nie znajduje nic w necie na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

no patrz, akurat wymiarów tego pióra brakuje w moim kapowniku, a nie mam jak zmierzyć, bo jest ono zupełnie gdzie indziej.

w każdym razie osadka jest dość cienka, więcej jak 10mm mieć nie powinna.

Trafiłeś w środek przedziału średnic. Atuzi podał mi wymiary: 9 przy stalówce, a 11 w drugim końcu sekcji. Pióra zatem wcale nie jest takim mikrusem. To tak jak z Kaweco - małe ale z dużym potencjałem  :P. Lubię takie  :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z visvamitrą, że jeśli w dobrej cenie, to warto. Niezawodne i przyjemne w użytku jak większość Pilotów.

 

Z drugiej strony, w tej cenie znajdziesz wiele innych dobrych piór japońskich. Poza tym, jeśli wcześniej nie próbowałaś pisać podobnym piórem kieszonkowym, sugerowałbym wstrzymanie się z zakupem dopóki nie znajdziesz okazji by to zrobić.

 

Sam uwielbiam pisać mniejszymi piórami, ale Elite został zaprojektowany, aby pisać ze skuwką, czego osobiście nie znoszę. Długość bez niej jest dla mnie idealna, ale bez niej pióro wydaje się niezbalansowane i męczące, szczególnie przy dłuższych sesjach. Swojego Elite sprzedałem, ale mam kilka Platinum i jednego Sailora, którego na co dzień noszę w plecaku na wypadek gdybym zapomniał o piórniku z moimi codziennymi piórami. Ostatecznie zarówno Sailorem jaki i pozostałymi japońskimi kieszonkowymi piszę niemal wyłącznie od święta.

 

Jeśli jednak zdecydujesz się na Elite, polecam stalówki typu soft.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...