Skocz do zawartości

Ktokolwiek słyszał ktokolwiek wie


Aiffy

Polecane posty

Hej

 

Podczas moich łowów spotkałam się z bardzo interesującym piórem, które cały czas nie daje mi spokoju.

 

Niestety nie mam zdjęcia, więc postaram się w miarę opisać ideę. Było małe z chowającą się stalówką,

którą wykręcało się do pisania. Według sprzedawcy napełniało się je "od dziobu". Wie koś może jak

nazywa się taki mechanizm/ typ pióra? Ew czy da się coś takiego nabyć za w miarę przestępną cenę?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęć będzie ciężko :)

 

Mechanizm napełniania od dzioba poprzez przekręcenie tyłu korpusa to tzw. piston-filler: spójrz tutaj.

 

Z kolei opisana przez ciebie, chowana stalówka, spotykana jest w kilku piórach, najbardziej znane to Pilot Capless / Vanishing Point i Lamy Dialog 3, ale to nie są maleńkie pióra. Co więcej w Caplessie stalówka jest wysuwana poprzez naciśnięcie końca, jak w długopisie, a nie przekręcenie (mechanizm przyciskowy). W Dialogu stalówka jest wykręcana.

 

Stalówka wykręcaną jest w Montblanc Boheme, przy czym jest to pióro słusznych rozmiarów. Podobny mechanizm miały zdaje się wiekowe pióra typu Safety Watermana (mają po kilkadziesiąt lat, nie mialem nigdy w ręku, więc się nie wypowiem, co do rozmiarów).

 

A, jest jeszcze Stipula Da Vinci.

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Chodziło mi przede wszystkim jak to się nazywa.

Najbardziej przypominało Montblanc Boheme.

 

W weekend powinnam być znów w okolicy to postaram się zrobić parę fotek.

To kosztowało 400 zł tylko niestety ciężko stwierdzić na ile jest złote i czy wgl działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...