Skocz do zawartości

Rynienki / tacki / wytłoczki / wkłady do szufladek


finansista

Polecane posty

Witam wszystkich,

Niedawno postanowiłem samodzielnie wykonać nowe schronienie dla mojej kolekcji. Długo rozmyślałem i kombinowalem i z grubsza mam już koncepcję, jak to ma wyglądać, ale nadal mam problem ze znalezieniem odpowiedniego wypełnienia do szufladek.

Niestety wkłady z GoPens odpadają (za płytkie), podobnie jak te z Pendory (za duże).

Jakieś pomysły, gdzie mogę się zaopatrzyć w tacki formatu około A5 (21x15 cm) mieszczące dokładnie 12 piór?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

J_N

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie potrafię odpowiedzieć na pytanie odnośnie wytłoczek.....swego czasu, również miałem z tym
problem, chcąc wykonać samodzielnie, podobnie jak Wy Panowie, lokum dla swoich pisadeł.
Poszukiwania zakończyłem, znajdując poniższy, gotowy produkt, który mnie w stu procentach
zadowolił, nie tylko pod względem estetyki, jakości wykonania, pojemności (miejsce na 20 sztuk)
ale przede wszystkim ceną......porównywalną z inkaustem z średniej półki.

 

* celowo nie podaję miejsca zakupu, aby nie zostać posądzonym o reklamę sklepu/sprzedającego lub 

 jakiekolwiek z nim koligacje (zainteresowanym odpowiem przez PW) 

2EZSlNq.jpg?1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wklęsłe listwy przypodłogowe. Trochę roboty z tym jest, a potem trzeba rynienki wyrównać papierem ściernym, ale można mieć tackę na każdy wymiar

Piotrek, a jak taka listwa wygląda, tzn. masz jakieś zdjęcie takiej która pasuje jako tacka pod pióro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie potrafię odpowiedzieć na pytanie odnośnie wytłoczek.....swego czasu, również miałem z tym

problem, chcąc wykonać samodzielnie, podobnie jak Wy Panowie, lokum dla swoich pisadeł.

Poszukiwania zakończyłem, znajdując poniższy, gotowy produkt, który mnie w stu procentach

zadowolił, nie tylko pod względem estetyki, jakości wykonania, pojemności (miejsce na 20 sztuk)

ale przede wszystkim ceną......porównywalną z inkaustem z średniej półki.

 

* celowo nie podaję miejsca zakupu, aby nie zostać posądzonym o reklamę sklepu/sprzedającego lub 

 jakiekolwiek z nim koligacje (zainteresowanym odpowiem przez PW) 2EZSlNq.jpg?1

Poproszę na PW informacje gdzie można to zakupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie potrafię odpowiedzieć na pytanie odnośnie wytłoczek.....swego czasu, również miałem z tym

problem, chcąc wykonać samodzielnie, podobnie jak Wy Panowie, lokum dla swoich pisadeł.

Poszukiwania zakończyłem, znajdując poniższy, gotowy produkt, który mnie w stu procentach

zadowolił, nie tylko pod względem estetyki, jakości wykonania, pojemności (miejsce na 20 sztuk)

ale przede wszystkim ceną......porównywalną z inkaustem z średniej półki.

 

* celowo nie podaję miejsca zakupu, aby nie zostać posądzonym o reklamę sklepu/sprzedającego lub 

 jakiekolwiek z nim koligacje (zainteresowanym odpowiem przez PW) 

2EZSlNq.jpg?1

Trzymajcie się od tego z daleka - zakupiłem kiedyś taką (wg mnie nawet dokładniutko taką) w grupowym zakupie na forum zegarkowym i to jest dramat. Po pierwsze to przyjechała z urwaną klapą. Po drugie jest zrobiona z bardzo miękkiej dykty i śruby łatwo z wieka wyrwać, Rynienki były przyklejone klejem z pistoletu ale po otwarciu pudełka praktycznie odpadły.

 

To jest kasetka do "samodzielnego remontu" - w nowym produkcie musiałem przykręcić wieko (w którym wcześniej musiałem skleić ramkę na szybę bo jedno klejenie w naroży poszło) + przykleić od nowa rynienki (dałem dwustronną taśmę). Drugi raz bym tego nie kupił...

Edytowano przez Mariusz888
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej miałeś Mariuszu niesamowitego pecha...... oczywiście kaseta nie jest wykonana z drewna hebanowego, nie posiada kryształowej szyby, nie ma również mosiężnych, złoconych okuć. Jakkolwiek w moim egzemplarzu, nic takiego jak powyżej opisałeś nie miało miejsca, 

poza tym, mogłeś reklamować, oddać, wymienić, żądać zwrotu pieniędzy........

 

Naturalnie janykiel, że w sieci można znaleźć solidniejsze, ładniejsze itp... nawet po kilkaset PLN lub $... na szczęście mamy wybór  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej miałeś Mariuszu niesamowitego pecha...... oczywiście kaseta nie jest wykonana z drewna hebanowego, nie posiada kryształowej szyby, nie ma również mosiężnych, złoconych okuć. Jakkolwiek w moim egzemplarzu, nic takiego jak powyżej opisałeś nie miało miejsca, 

poza tym, mogłeś reklamować, oddać, wymienić, żądać zwrotu pieniędzy........

Oczywiście że mogłem wymienić - nawet mi to zaproponowano ale odmówiłem bo przy cenie kasetki odsyłanie jej jest po prostu nieopłacalne w porównaniu do napraw które mogłem zrobić sam, a dwa, że nawet gdybym dostał nową to i tak jakość materiałów była by taka sama. O drewnie nawet ciężko mówić w przypadku tej kasetki, gdyż np "drewniane wieko" jest z dykty, która w dodatku jest marnej jakości - jest tak miękka że wkręcenie nowych śrubek można z łatwością wykonać jakimkolwiek śrubokrętem i to bez nawiercania bo nawiercającm to można się pozbawić już możliwości jakiegokolwiek wkręcenia tychże śrubek...

 

Szybka to chyba najlepszy jakościowo element całej kasetki. Ogólnie rozpada się w oczach i drugi raz nie kupiłbym nic takiego, ani w podobnym stylu. Wolałbym sobie wykonać samemu, lub kupić produkt znacznie lepszy jakościowo. Ta kasetka to po prostu straszne g....no - mam też niezbyt drogi rotomat do zegarków, który jednak jest wykonany po stukroć lepiej i z lepszych materiałów i co więcej - nie boję się go dotykać w obawie że coś odpadnie ;) Z tym że tenże rotomat kosztował sporo więcej aniżeli wspomniana kasetka.

 

Nie zapłaciłbym pewnie "po kilkaset PLN czy $" za pudełko na pióra bo tak to trzeba ująć. W przypadku rotomatu mamy mechanikę i elektrykę której tutaj nie ma. Natomiast jest to po prostu pudełko z rynkienkami. Dziś już wiem - że lepiej sobie zrobić porządne bądź zlecić komuś (albo kupić lepsze za trochę więcej) niż użerać się z taką "namiastką luksusu" która wykonana jest z dykty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymajcie się od tego z daleka - zakupiłem kiedyś taką (wg mnie nawet dokładniutko taką) w grupowym zakupie na forum zegarkowym i to jest dramat. Po pierwsze to przyjechała z urwaną klapą. Po drugie jest zrobiona z bardzo miękkiej dykty i śruby łatwo z wieka wyrwać, Rynienki były przyklejone klejem z pistoletu ale po otwarciu pudełka praktycznie odpadły.

 

To jest kasetka do "samodzielnego remontu" - w nowym produkcie musiałem przykręcić wieko (w którym wcześniej musiałem skleić ramkę na szybę bo jedno klejenie w naroży poszło) + przykleić od nowa rynienki (dałem dwustronną taśmę). Drugi raz bym tego nie kupił...

 Zakupiłem tą kasetkę w znanym Wrocławskim sklepie (przez interne) za 199 zetek + przesyłka i problemy miałem bardzo podobne jak Mariusz.

 Z klejeniem tacek na piórka sobie poradziłem bo to nie aż taki wielki problem, dodał bym jeszcze że dolna szufladka nie ma żadnego

 zabezpieczenia przed całkowitym jej wyjęciem, więc wysuwa się całkiem luzno, chwila nieuwagi i piórka leżą rozsypane na podłodze :cry: 

 ale myślę że wystarczyło by na tylnej ściance, dolnej szuflady przykręcić (przykleić) pasek ze sztywnego materiału i to w jakimś stopniu

 było by zabezpieczenie przed lużnym jej całkowitym wysuwaniem. 

 Jeszcze jedno, opis sklepowy tej kasetki był taki, że to kaseta z firmy " DUKE " i na fotce ta kasetka miała ładny napis DUKE w górnej

 części nad szybką, oczywiście jak ją dostałem to już było bez napisu.

 Tu macie post co do tej kasetki http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/2387-duke-kasetka-na-20-instrumentow-pismienniczych/?hl=%2Bkasetka+%2Bduke

 Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli zakupu za kilkaset złotych. Kasetę, a właściwie humidor o układzie funkcjonalnym takim jak ten wyżej, ale bez tych wad, wykonany z drewna i solidnie zrobiony dostałem dwa lata temu. Było ich dużo na allegro wtedy. Koszt to było ok. 100 złotych, jeśli dobrze pamiętam... sprawdzę dla pewności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie, jakie dotąd padły :)

 

Zrobić samodzielnie? Ja się właśnie przymierzam. Karton 3mm (sklepy dla plastyków), klej do drewna (castorama itp), jakaś miękka tkanina... 

Jak skończę (trochę to potrwa - nawał zajęć), pokażę efekt.

 

Tak, zrobiłem już tą metodą dwa pudełka po cygarach - bardzo ładnie to w sumie wyszło, postaram się wrzucić zdjęcia w tygodniu. Teraz chciałem zrobić dwie skrzynki, każda z 3-4 szufladami po 12 piór i szczerze powiedziawszy jak sobie pomyślę, ile trzeba się będzie nakleić to trochę mnie to zniechęca... ;)

 

 

Niestety nie potrafię odpowiedzieć na pytanie odnośnie wytłoczek.....swego czasu, również miałem z tym
problem, chcąc wykonać samodzielnie, podobnie jak Wy Panowie, lokum dla swoich pisadeł.
Poszukiwania zakończyłem, znajdując poniższy, gotowy produkt, który mnie w stu procentach
zadowolił, nie tylko pod względem estetyki, jakości wykonania, pojemności (miejsce na 20 sztuk)
ale przede wszystkim ceną......porównywalną z inkaustem z średniej półki.

 

Tak, widziałem tę skrzynkę Duke'a. Nawet za ok. 80 zł na Allegro niedawno. Niestety mieści tylko 20 sztuk, a jak wspomniałem powyżej celuję w 36 lub 48.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zrobiłem już tą metodą dwa pudełka po cygarach - bardzo ładnie to w sumie wyszło, postaram się wrzucić zdjęcia w tygodniu. Teraz chciałem zrobić dwie skrzynki, każda z 3-4 szufladami po 12 piór i szczerze powiedziawszy jak sobie pomyślę, ile trzeba się będzie nakleić to trochę mnie to zniechęca... ;)

Bez pracy nie ma kołaczy szufladek.  :P

Zrobienie wypełnienia z kartonu to mały pikuś, jeśli zamierzasz zrobić szafkę/kasetkę z szufladkami. Szuflady wymagają prowadnic, muszą mieć dodatkowe czoła... Zrobienie samego korpusu, to już wielkie wyzwanie... Z czego w ogóle zamierzasz to zrobić?

Może napisz na PW. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to kwestia zdobycia odpowiedniego pudełka poprzez zakup upatrzonego gotowca albo przysposobienie pudła po czymś tam czymkolwiek. Wkładki można zrobić nawet ze styropianowych listewek ze sklepu z materiałami wykończeniowymi do wnętrz. Wybór profili jest bez liku. To wszystko wykleić kawałkiem dobranej tkaniny. Wykończenie i zamknięcie to już według gustu i pomysłu. Ale gotowych półproduktów trochę jest. Może to być całkiem tania sprawa. A na pewno sprawi frajdę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W takim razie ja też podzielę się moim pierwszym własnoręcznie dostosowanym do piór pudełkiem. Pudełko kupione dawno temu na eBay, wnętrze z kartonu, balsy i kawałka materiału. Było wymierzone dokładnie pod nieco monotematyczną kolekcję widoczną na zdjęciach, której ostatni element dotarł do mnie dziś rano.

 

Jak już wspomniałem wcześniej, mam teraz plan zrobienia większego pudełka na resztę kolekcji. Może faktycznie pozostanę przy własnoręcznie robionym wnętrzu...

 

Wybaczcie mi proszę niespecjalną jakość zdjęć zrobionych komórką.

 

 

OR0bWK8.jpg

9e0tGQ0.jpg

EWvhXy8.jpg

hjx4qOJ.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja też podzielę się moim pierwszym własnoręcznie dostosowanym do piór pudełkiem. Pudełko kupione dawno temu na eBay, wnętrze z kartonu, balsy i kawałka materiału. Było wymierzone dokładnie pod nieco monotematyczną kolekcję widoczną na zdjęciach, której ostatni element dotarł do mnie dziś rano.

 

Jak już wspomniałem wcześniej, mam teraz plan zrobienia większego pudełka na resztę kolekcji. Może faktycznie pozostanę przy własnoręcznie robionym wnętrzu...

 

Wybaczcie mi proszę niespecjalną jakość zdjęć zrobionych komórką.

 

 

OR0bWK8.jpg

9e0tGQ0.jpg

EWvhXy8.jpg

hjx4qOJ.jpg

 

 

O ja cie... wróciło,... w głowie się przetkało i wróciło,...

 

wspomnienie,... też takie miałem,... metalowe z niebieskim logo,... ciężkie było,... albo pod górkę miałem,... nie pamiętam, może się przypomni...

 

aż łezka się w oku zakręciła,... dziękuje Ci za wywołanie tegoż wspomnienia...

 

 

 

A pudło zacne zrobiłeś! Podoba mi się...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja też podzielę się moim pierwszym własnoręcznie dostosowanym do piór pudełkiem. Pudełko kupione dawno temu na eBay, wnętrze z kartonu, balsy i kawałka materiału. Było wymierzone dokładnie pod nieco monotematyczną kolekcję widoczną na zdjęciach, której ostatni element dotarł do mnie dziś rano.

 

Jak już wspomniałem wcześniej, mam teraz plan zrobienia większego pudełka na resztę kolekcji. Może faktycznie pozostanę przy własnoręcznie robionym wnętrzu...

 

Wybaczcie mi proszę niespecjalną jakość zdjęć zrobionych komórką.

 

 

 

 

 

 

No piękne! Twoja kolekcja fantastycznie się prezentuje w tej skrzyneczce. Brawo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker 25 - zaskakująco przyjemnie piszące (jak na stal) szkolne pióro projektu Kennetha Grange'a produkowane od połowy lat 70. do połowy lat 90. XX wieku. Większość z nas chyba miała z nim w którymś momencie do czynienia. Nie ukrywam, że ta kolekcja to właśnie efekt mojego ogromnego sentymentu do tego modelu. Niestety moje oryginalne z lat szkolnych się nie ostało :(

 

Faktycznie jest dość ciężkie i bardzo solidne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie - brawo - piękna robota.

zawsze podziwiam osoby uzdolnione manualnie. Ja niestety jestem skazany na kupowanie gotowych wyrobów, więc nabyłem skrzyneczkę Duke, dzięki wskazówkom kol/ @Trevora - za co mu bardzo dziekuję.

Ze skrzyneczki jestem bardzo zadowolony, nie zauważyłem zadnych wskazanych przez kolegów wad... (albo miałem szczęście, albo jestem gapa redface

Wszystkim Dobrych Świat Bożego Nardozenia życzę :thumbup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...