Skocz do zawartości

Pióro wieczne [do szkoły]


Polecane posty

Vectora miałem przez wiele lat (gimnazjum, liceum, część studiów) i bardzo dobrze mi się nim pisało. Jak dostałem inne, lepsze, pióro to dopiero wtedy zauważyłem, że Vector pisze gorzej. Ale jako "szkolne" pióro chyba może być.

 

Co atramentu to bym polecał kupić Pelikana. Tańszy i jakoś lepiej u mnie zawsze działał niż Parkera.

 

A jak ci się ogólnie pisanie piórem spodoba to zawsze możesz uskładać na coś fajniejszego albo po prostu kupić inne.

 

Alternatywnie, wiem, że Jinhao 750 czy 450 (dostępne na Allegro) zbierają dobre opinie. W ogóle wydaje mi się, że Baoery i Jinhao to dobry wybór w tej półce cenowej.

 

Jeszcze jedna propozycja. Herlitz produkuje model MyPen (dostępny nawet w supermarketach). Wygląda dość plastikowo, ale mi się zawsze podobał i podobno też nieźle pisze. I to to już szkolne pióro pełną gębą. Ok. 30 zł, o ile pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe (pióro) czy słaby (atrament)?

Moim zdaniem:

Atrament - ujdzie. Zwłaszcza w kategorii jakość /  cena wypada nieźle. Sam piszę dużo lub wedle dzisiejszych kategoriów, bardzo dużo i używam zarówno "Blue Black" od Parkera jak i "Floridy" od Watermana.

Pióro - moim zdaniem wybrałeś co najmniej słabo. Przez dekadę zajechałem ze 4 Vectory. Lubiłem je, ale akceptowałem ich podła jakość. Od 20 lat piszę Watermanem Maestro, piórem z umiarkowanie wysokiej półki... Waterman zyje. Z vectorów - żyją najwyżej skuwki.

 

Gdybym już miał wybierać niskobudżetowego Parkera - kupiłbym Jottera. Mam takie pióro. W życiu bym go nie kupił gdyby w Tesco nie przecenili go na 6 zł z uwagi na złachany blister. Mnie to  nie przeszkadzało, więc wyłożyłem kasę. I Jotter z filoletowym Palikanem służy od lat... chyba dziesięciu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłeś temat z podświadomym nastawieniem na Vectora, w niczym tu nie pomożemy... propozycje jakichkolwiek chińczyków nie zdały egzaminu, to po co słuchasz porad - Vector prędzej czy później pęknie albo od początku będzie lał atramentem mało oszczędnie, Twoja kasa i Twój wybór :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłeś temat z podświadomym nastawieniem na Vectora, w niczym tu nie pomożemy... propozycje jakichkolwiek chińczyków nie zdały egzaminu, to po co słuchasz porad - Vector prędzej czy później pęknie albo od początku będzie lał atramentem mało oszczędnie, Twoja kasa i Twój wybór :)

 

Rok temu, gdy rejestrowałem się na tym forum istniały dla mnie jedynie 2 firmy: Parker i Waterman... Pelikana kojarzyłem jedynie z atramentami... Udało mi się przełamać i "zaryzykować" zakup Lamy Al-star (rok temu był to dla mnie bardzo duże wyzwanie!), także nie zawsze można winić nowych, że upierają się przy Parkerach/Watermanach... 

 

Osobiście, na początek, polecam polowanie na Jinhao/Baoery w licytacjach na ebay.com... Z darmową przesyłką można trafić pióro za 2-3$.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Pilocie możesz poczytać, ale widzę że twardo trzymasz się swojego budżetu, więc raczej pozostaje on niedostępny bo koszt samego pióra to średnio 55 zł z przesyłką... Do tego dolicz zakup atramentu i wychodzi nieco inna półka cenowa.... Chyba, że ktoś z forum odda Ci taniej, ale nie zapowiada się na to. Koledzy wyżej wyraźnie Ci już napisali, że w tej półce cenowej szukaj w firmach takich jak Baoer lub Jinhao, ewentualnie Hero. Możesz też poczekać na jakieś forumowe zakupy jak to ostatnio miało miejsce z Hero dzięki uprzejmości kasiasemba... Musisz zrozumieć też, że czasem warto dołożyć trochę pieniędzy i kupić coś lepszego niż wydawać kase na produkty kiepskiej jakości, które potem będą leżały w szufladzie, chyba że Cie na to stać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 kosztuje taki z Allefajnie.

O Pilocie możesz poczytać, ale widzę że twardo trzymasz się swojego budżetu, więc raczej pozostaje on niedostępny bo koszt samego pióra to średnio 55 zł z przesyłką... Do tego dolicz zakup atramentu i wychodzi nieco inna półka cenowa..

Co wy mówicie na Ebay'u zielony Pilot M'ka kosztuje 10,9$(34zł), a czarny Pilot M'ka kosztuje 12,5$(39zł)+ 6 naboi. Więc z kąd wy bierzecie te ceny? Z atamentem(kupionym w sklepie) wyjdzie 50, a nie 65. Edytowano przez danio3334
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy mówicie na Ebay'u zielony Pilot M'ka kosztuje 10,9$(34zł), a czarny Pilot M'ka kosztuje 12,5$(39zł)+ 6 naboi. Więc z kąd wy bierzecie te ceny? Z atamentem(kupionym w sklepie) wyjdzie 50, a nie 65.

 

Koledzy po prostu podali Ci cenę w Polsce. Z popularnego serwisu aukcyjnego..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...