Skocz do zawartości

Pióro wieczne [do szkoły]


Polecane posty

Jakie modele polecacie w granicach 20-30 zł? Jeśli chcecie polećcie dobry atrament (patrz niżej).

Ewentualnie droższe pod warunkiem opłacalności i dobrej wydajności.

 Moje oczekiwania :

 

 - tanie (patrz wyżej)

 - do szkoły

 - dobry stosunek jakość:cena

 - tani dobry,ciemno niebieski atrament

 - akceptuje szybkie pisanie

 - dobrze ślizga się po papierze

 

Zgodzę się na 50 zł jeśli będzie to wraz z atramentem.

Jeszcze jedno pytanie: Na ile starcza buteleczka atramentu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie to poszukaj np.:

- Parker Vector +tłoczek

- Zenit Omega +tłoczek

- Hero 616

A atrament to mógłby być Pelikan niebieski - wtedy mieścisz się w kosztorysie. A słoiczek starczy naprawdę na długo :)

 

Zdecydowanie nie Zenith - kupiłem 2 szt. - żaden nie nadaje się do tego żeby nim pisać.

Stalówka do konkretnej roboty i przeszlifowania - teraz dosłownie drze papier, skuwka jakby od innego pióra - pasuje tak,

jakby za chwile miała sama spaść, plastik chyba gorszy od HERB-a, klips się rusza - to wszystko w nowych, nieużywanych piórach.

Nie polecam - nie nadaje się ani na pierwsze ani na żadne inne pióro.

 

Z powyższego zestawienia Vector z jak najcieńszą stalówką + tłoczek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i słabo podpowiedziałeś, bo pióro i długopis google przetłumaczył tak samo. I tak dobrze że nie zrobił z pióra 'feather' :P

Pióro wieczne to fountain pen.
Długopis to ballpoint pen.

Pióro kulkowe to rollerball pen.

 

Do ebaya polecam słowo-klucz 'Pilot 78g'. Będzie pan zadowolony. W ramach założonego budżetu dostaniesz pióro, tłoczek, kilka naboi i przesyłkę do Polski. Pióro - przy stalówce F - jest bardzo oszczędne jeśli idzie o zużycie inkaustu.
 

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam abyś dozbierał bądź poprosił kogoś o dołożenie trochę gotówki i zakupił Waterman Graduate ze stalówką F. Pióro lekkie, a więc ręka sie nie męczy przy pisaniu przez długi czas. Stalówka na tyle cienka że jest oszczędna, a jednocześnie nadaje sie również do matematyki. Pióro o prostym wyglądzie, niezbyt eleganckie ale również niezbyt dziecinne.

Kolejne pióro do kolekcji można kupić przez Internet w ciemno, ale jeżeli to ma być Twoje (jak na razie) jedyne pióro do codziennego, dość intensywnego użytku to jednak radziłbym przejść sie po sklepach i posprawdzać kilka piór, popisać nimi w sklepie i wtedy dokonać wyboru tj. np. zakupić dane pióro przez Internet.

Pozdrawiam,

A.P.

Edytowano przez Arek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Mój wybór (chyba) padł na Parker'a Vector'a. Mianowicie mam dylemat pomiędzy tymi wersjami:

1.$T2eC16VHJFwFFZ7!U,cdBR,rlEfbjw~~60_12.J- pióro bardzo mi się podoba, kosztuje 13$ (42zł) [Ebay], jednak nie ma tuszu

2. ładny wygląd, cena 9,5$(30zł) [Ebay], bez tuszu

$(KGrHqNHJF!FG3p4qV(sBRyW-1uRi!~~60_57.J

3. $_12.JPG- łądny wygląd, niska cena 11,5$(36zł) i do tego jeszcze TUSZ!

Czy ten tusz opłaca się brać? Czy lepszy będzie bez tuszu? Jeszcze przed zakupem rozejże się w sklepach i może mi się odmieni.

Jeśli macie coś podobnego kolorystycznie do nr 1 to dzielcie się (do 50).

Edytowano przez danio3334
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości. To jest  a t r a m e n t

Tusz jest do stempli i do akcesoriów kreślarskich.

Vector... na studiach zajechałem takich kilka. Podoba Ci się - i to jest wartość najwyższa. Będziesz musiał z nim żyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...