Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dziś dzięki uprzejmości kolegi z forum zostałem szczęśliwym posiadaczem...

 

Sheaffera Cresta w wersji brąz opalizujący...

 

z czarującą, przecudnej urody jak i pełnej temperamentu, wyrazistości wraz ze zwiewnością jak i mokrością...  :huh: upsss,...

 

nic nie brałem...

 

stalówką szeroką oblique w wersji reversed... :wub:

 

no, miód malina ta dziewczyna,...

 

tego ten,...

 

qpVURY1.jpg

 

DNH987X.jpg

 

HaI2Zs5.jpg

 

Krzysztof,

 

podziękowania serdeczne za pamięć... :)  :)  :)

 

albo pióro leży pod dziwnym kątem, albo co, ale to wcale nie wygląda na oblique, a na stub'a prędzej. ale i tak fajowskie i recht.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzięki uprzejmości kolegi z forum zostałem szczęśliwym posiadaczem...

 

Sheaffera Cresta w wersji brąz opalizujący...

 

z czarującą, przecudnej urody jak i pełnej temperamentu, wyrazistości wraz ze zwiewnością jak i mokrością...  :huh: upsss,...

 

nic nie brałem...

 

stalówką szeroką oblique w wersji reversed... :wub:

 

no, miód malina ta dziewczyna,...

 

tego ten,...

 

Krzysztof,

 

podziękowania serdeczne za pamięć... :)  :)  :)

Ale cudeńko! Gratuluję zakupu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzięki uprzejmości kolegi z forum zostałem szczęśliwym posiadaczem...

 

Sheaffera Cresta w wersji brąz opalizujący...

 

Serdecznie dziękuję za podziękowania i fantastycznie ładne zdjęcia modelu Crest! :wub:

 

Polecam się na przyszłość i życzę Ci samych radosnych chwil podczas pisania... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za podziękowania i fantastycznie ładne zdjęcia modelu Crest! :wub:

 

Polecam się na przyszłość i życzę Ci samych radosnych chwil podczas pisania... ;)

 

Miło mi, że podobają Ci się zdjęcia,... :)

 

zwłaszcza, że w środku nocy robione i trochę na szybko,...

 

A zaproszenie wykorzystam co do "literki"... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzisiaj, ale kilka dni temu.

Czarny Pelikan M200, stalówka F.

Zaczęło się od tego, że szukałem u jakiegoś ładnego atramentu, niedrogiego. Trafiłem na brillant green Pelikan 4001. Kolor okazał się odpowiedni więc wróciłem do sklepu i zobaczyłem Pelikana M200. Nie mam żadnego Europejczyka, a że o Pelikanie pisano sporo raczej dobrego, więc za 285 zł (cena chyba niezła, gdyby tym czymś dało się pisać) kupiłem nowe pióro.

Staram się dojść z nim do ładu od kilku dni, ale... to pióro teraz na pewno nie służy do pisania.

Na kilka napisanych zdań robi po kilka pustych mniej więcej centymetrowych przebiegów. Tak ni z tego ni z owego. Potrafi przerywać w połowie słowa lub "po spacji".

Podkreślam że to pióro Pelikana zatankowane atramentem Pelikana.

Właśnie je rozebrałem i zaczynam płukanie, ale jeśli jutro mi nie ruszy jak należy, to chyba zacznę być wierny jedynie Japończykom. Przetestuję je jeszcze na innym atramencie, chociaż kupiłem je z myślą, by pisać sobie nim na zielono.

A może problem leży w atramentach? Mam niemiłe doświadczenia z kolorowymi atramentami. Jedyne które się sprawdziły u mnie dotychczas to czarny Platinum i czerwony Waterman.

Może ktoś dorzuci jakiś pomysł co z tym zrobić? A może z piórami Pelikana jest jak z samochodami - trzeba je dotrzeć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż to?... :o

pisał ty będziesz?,... czy może użyjesz jak wzór do zajęć z rysunku?...

No jak to co? Patera na Pelikany. Kiedy hrabia ma pisać, na niej podaje się mu trzy Pelikany do wyboru. Próbuje trzech i wybiera jedno z piór...:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż to?... :o

 

pisał ty będziesz?,... czy może użyjesz jak wzór do zajęć z rysunku?...

 

Blaszka z nadrukowaną reklamą atramentu Pelikana.

 

 

Jakie ładne! Który to dokładnie rok?

 

Rudi Rother, poster design, 1903

Ale to pewnie ciut późniejsze. Może lata 50-te?

 

 

 

No jak to co? Patera na Pelikany. Kiedy hrabia ma pisać, na niej podaje się mu trzy Pelikany do wyboru. Próbuje trzech i wybiera jedno z piór... :)

 

:D   :thumbup:   :zdrowie:

Edytowano przez Akszugor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że czekam na Sheaffera GC 100 z reklamacji, Parker Jotter o stalce M już nieco chropawo pisze, Jinhao się rozleciał, a Watermana Hemisphere kupię dopiero w drugiej połowie grudnia, kupiłem za 41 PLN Parkera, rozruch trwa, ale już ładną linię eM daje, trochę się wystał na sklepowej półce, ale modelu nie kojarzę, chyba nie Vector?

 

IbR0q1F.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że czekam na Sheaffera GC 100 z reklamacji, Parker Jotter o stalce M już nieco chropawo pisze, Jinhao się rozleciał, a Watermana Hemisphere kupię dopiero w drugiej połowie grudnia, kupiłem za 41 PLN Parkera, rozruch trwa, ale już ładną linię eM daje, trochę się wystał na sklepowej półce, ale modelu nie kojarzę, chyba nie Vector?

 

IbR0q1F.jpg

 

Parker Reflex, ale nie przyzwyczajaj się do niego za bardzo - tak zaraz pojawią się pęknięcia na skuwce - ten typ tak ma ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...