Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

0590098e2cccdfeb.jpg

 

No i skusiłeś, kusicielu ;)

Tylko po italika musiałem się wybrać aż do Hiszpanii, bo bliżej wszystkie wykupione :cry:

P.S. Jaki to atrament? Ładnie się komponuje z całością.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Odpisali mi z Nakayi, wszystko jest ok.  kupiłem pióro z nową stalówką, teraz wprowadzają nowe stalówki na rynek.

Tak myślałem, czyli np. troszkę podobnie jak w Pelikanie.

Co prawda tam z czasem ubywa ptaszków do wykarmienia - ale po tym można poznać w przybliżeniu wiek stalówki ;)

Widać w każdej firmie czas na zmiany.

Edytowano przez Czarodziej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę tym co mają na stalówce wyryte NAKATA bo będą mieli pierwsze serie Nakayi i przez to cenniejsze pióra, mimo to cieszę się bardzo ze swojego pióra bo pisze bardzo bardzo dobrze, musiałem je dotrzeć, ale o tym może w recenzji, bo muszę nim trochę popisać żeby się w całości zorientować w tym piórze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj wszedłem w posiadanie - niby nie ma się czym chwalić - Parkera Urbana. Ale piszę o tym z jednego powodu, w sumie tylko z tego powodu to pióro u mnie zawitało - nie wiem jak to się stało, ale pióro ma, hmm, w sumie to semi flexa, ale ma :D. Pytanie tylko, jak po zabawie skończy stalówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę tym co mają na stalówce wyryte NAKATA bo będą mieli pierwsze serie Nakayi i przez to cenniejsze pióra, mimo to cieszę się bardzo ze swojego pióra bo pisze bardzo bardzo dobrze, musiałem je dotrzeć, ale o tym może w recenzji, bo muszę nim trochę popisać żeby się w całości zorientować w tym piórze.

Pierwsze serie? Toż firma powstała w 1919 roku.

Myślę, że ewentualna różnica w cenie j będzie miała znaczenie za klikanaście lub kilkadziesiąt lat o ile w ogóle.

Nakaye to same w sobie małe dzieła sztuki, więc chyba jedna litera na stalówce nie będzie miała aż tak wielkiego wpływu na ich wartość kolekcjonerską.

A tak na marginesie, kamień z serca, że "afera stalówkowa" wyjaśniła się pozytywnie. Przykro byłoby, gdyby okazało się, że za niemałe pieniądze wciśnięto Wam "repliki".

Pozdrawiam :)

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem takiego Parkera. Tylko korpus był srebrny, chyba że zdjęcie przekłamuje.

Pewnie był produkowany w kilku wersjach kolorystycznych.

Ale, jak pamiętam, jak na Parkera pisał całkiem przyzwoicie.

biały. chodzi chyba o to, że biały i czarny parek 25 nie były umieszczone w katalogu. gdzieś tak czytałem. 

a wersje kolorystyczne różniły się kolorem osadki i tego plastiku na klipsie, a poza tym to wszystko były flightery. 

 

czy jakoś tak. http://parkerpens.net/parker25.html

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarło do mnie moje pierwsze pióro,...

 

które jest starsze niż ja,...

 

i tu nie wiem czy się cieszyć, a jeśli to z czego...

 

czy to już vintage czy nie to nie mnie oceniać, są lepsi eksperci...

 

Eversharp Symphony zaprojektowane przez Raymond-a Loewy...

 

8OJXhoQ.jpg

 

uwrDs98.jpg

 

MrJz2mY.jpg

 

1s4KIXN.jpg

 

vSRINIV.jpg

 

Widać że się w swoim życiu troszkę napracowało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj zamówiłem...miało  być Kaweco Classic Sport, a zamówiłem naboje do mojego Sheaffera Gift Collection 100. Bo naboje w nim dają prawdziwą emkę, a linia pisma w porównaniu do atramentu z tłoczka jest niezwykle nasycona :D

Edytowano przez jarko82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...