Skocz do zawartości

Diamine Syrah - ku przestrodze


kasiasemba

Polecane posty

  • Odpowiedzi 142
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Czy ktoś z Was używał tych Diamine w jakichś normalnych, porządnych piórach (MB, Pelikany od 400 w górę, Namiki itp.)?

Ja używam w MB i Pelikanach. Nie mam problemu. Problem pojawił się raz w Sheafferze zatankowanym Ancient Copperem. Tankowałam potem ten atrament i inne Diaminy do różnych piór, bo kolory mi się podobają i nie ma problemu. Ancient Coppera mam w Pelikanie 100, Syrah mam w MB 246.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po około miesiącu wyjąłem z szuflady Baoera 517. Pióro to napełniłem Syrah do pełna, nosiłem je ze soba w plecaku, wrzucałem do szuflady w pracy. Innymi słowy - przeżylo wszystko to, co przeżywają pióra używane przeze mnie na co dzień, jednak w odróżnieniu od nich nie było używane.

 

W piątek pióro wyjąłem obejrzałem i rozgrzeszam Syrah. Nic się nie stało.Spływak i sekcja są nietknięte i nie zjedzone.

 

Obserwacje i zdjęcia:

 

Po prawie miesiącu trochę atramentu przyschło na stalówce:

 

cq32.jpg

 

 

xy3v.jpg

 

Atrament lekko sciemniał, ale stalówka od razu po przyłożeniu do papieru zaczęła pisać. Bez zadyszki, bez oporu, miękko i raźnie.

 

kqkd.jpg

 

Rozebrałem sekcję, tuż po demontażu wyglądało to tak:

 

 

p0ys.jpg

 

zjdd.jpg

 

Po przepłukaniu pod letnią, bieżącą wodą (20 sekund, nie dłużej), nigdy bym nie powiedział, że w tym piórze było Syrah:

 

l52o.jpg

 

yuc7.jpg

 

Oczywiście nie oznacza to, że u Kasi Syrah zachowało sie dobrze. Niedopuszcalne jest, żeby atrament przebarwiał i nadgryzał sekcję, jednak ja w Baoerze 517, który kosztował jakieś 13 PLN niczego podobnego nie zaobserwowałem.

 

Myślę, ze sytuacja ta mówi sporo o jakosci współcześnie produkowanych Parkerów ;)

 

Ja Syrah uwielbiam i nie widzę powodu, żeby z tego atramentu zrezygnować.

 

Ale co tam - jako niespełniony i niedoszły badacz, napełniłem Syrah Watermana Hemisphere. Za miesiąc zobaczymy, jak się sprawy mają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej Syrah, tak jak Ancient Copper, powodują jakąś reakcję chemiczną z którąś z substancji wykorzystywanych do produkcji bebechów pióra. U mnie jak dotąd tylko jedno pióro posiada w sobie ten składnik i jest to Sheaffer Valiant. Inne pióra piją Diamine bez konsekwencji. Tak więc nie popadajmy w histerię z tymi zabójczymi właściwościami Diamine ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szkód również brak. :)

Dwa pióra zalane na wciąż i używane co kilka dni.

Pelikan 140 i Faber Castell e-motion.

Cieszę się bo kolor mi leży bardzo.

Natomiast w piórku Luxor miałem Diamina któregoś niebieskiego {midnight albo majestic blue) i zaczęło sie trochę krztusić po miesiącu. To znaczy flex przerywał.

Wypłukałem, odmoczyłem i zatankowałem midnight :P.

Pisze pięknie znów.

Ciekaw jestem jaki byłby wynik analizy chemicznej syrah Kasi i któregoś innego, który nie robi szkód, Może faktycznie jakaś trefna partia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja miałem niedawno problem z Diamine Midnight Blue w piórze Faber Castell Basic. To samo, wylało się i atrament dostał się na jasno-szarą sekcję. Jednak nie dałem za wygraną. Polałem sekcję domestosem i dość szybko spłukałem gdyż stwierdziłem że to nie był dobry pomysł, a później nalałem sporo płynu do mycia naczyń do szklanki(ok 1/4), nalałem wody i wsadziłem do tego sekcję. Po pierwszych 24h atrament lekko zjaśniał. Później jakoś zapomniałem o tej szklance i ok po 4-5 dniach sekcja dalej była lekko utytłana, lecz po przejechaniu palcem wszystko zeszło i nie pozostał żaden ślad.

Że pozwolę sobie zacytować, "także tego".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...