Skocz do zawartości

Straaasznie gruba "F"-ka w Expercie :(


malwes

Polecane posty

Drodzy,

Nie bardzo wiedziałam gdzie umieścić post - na "serwis" nie do końca mi to pasowało, ewentualnie proszę Admina o przeniesienie.

Mikołaj przyniósł mężowi Experta pod choinkę. Piórko piękne, prezentuje się bardzo elegancko, wagowo bardzo fajne, leży wygodnie w dłoni, wystartowało od pierwszego dotknięcia....ale pisze strasznie grubo jak na "F". Za grubo. Można by było przeżyć linię w stronę Mki ale to jest porównywalne do A w Pelikano :/.

6a3600ee229a3e95.jpg

No i nie bardzo wiemy co z tym zrobić - przy tej grubości nie da się tym "normalnie" użytkowo pisać a taki był cel.

Czy powiniśmy zgłosić się do serwisu z prośbą o wymianę stalówki? (Mamy gwarancję - pióro było kupowane przez allegro).

Nie bardzo mogę znaleźć jakiś serwis - podaje głównie Nowy Świat 66 ale to Bazarnik, nie kupowaliśmy tak więc nie wiem, czy można pośredniczyć. Czy może można z tym pojechać na Chmielną.

Kurczę, troche się rozczarowałam bo zdaję sobie sprawę z różnic w grubościach stalówek nawet w tym samym modelu tego samego producenta ale F piszące jak grube B/cienkie A to trochę nie bardzo. Nie jest to też kwestia atramentu - bo tym samym ja piszę w innych Watermanach, w Pelikanie i Pilocie i jest wszystko w porzadku.

A tak poza tym, to jak już strawię co zjadłam :) i się dotoczę do aparatu to pochwalę się gwiazdkowym Faber Castell Ambition (ze strachu po tym Expercie aż boję się naciągnąć) i Jinhao z szafirkiem :D.

Ech, no...trochę mi smutno, bo takie ładne pióro i taki zonk :(.

Edytowano przez malwes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

pisze strasznie grubo jak na "F". Za grubo. Można by było przeżyć linię w stronę Mki ale to jest porównywalne do A w Pelikano :/.

:) Waterman też?! Wiem, że Parker... Ale żeby Waterman też?!?!

Uffff... Oddychaj Pingwin, oddychaj...

No dobra.

Ja bym to zgłosił w w pierwszym lepszym punkcie sprzedaży Watermana. Gwarancja działa przecież na całym świecie oprócz USA i Kanady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie :). Jakoś średnio widzi mi się opcja załatwiania tego przez sprzedawcę z Allegro (choć może i by nie odmówił) ale jakoś tak wolałabym z tym pojechać w sprawdzone miejsce. Myślicie, że mogę z tym pojechać na Chmielną, do pana Macieja? - on pewnie z producentami współpracuje...mogłabym to przez niego załatwić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admin nic nie poradzi. Takie jest limit i już.

Umieść zdjęcie na zewnętrznym serwerze - fotosiku lub imagashack :)

A pióro wyślij do serwisu Watermana:

Newell Rubbermaid

Office Product SAS Dept.

Manieczki

ul. Wybickiego 2

63-112 Brodnica

Wystarczy wysłać z opisem problemu. Stalówke wymienią za darmo.

Jesli nie chcesz ponosic kosztów przesyłki, zadzwoń do nich. Podadzą Ci numer klienta, zamówisz kuriera, który na ich koszt dostarczy pod wskazany adres.

http://www.pkt.pl/s/manieczki/100075463/newell_rubbermaid_poland.html

Edytowano przez emilien
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilien, Thay - bardzo dziękuję za info odnośnie zdjęć. Wrzuciłam przez Fotosika w pierwszym poście.

Wszystkim dziękuję za rady - napiszę do tego serwisu i odeślę piórko.

Tylko tak... wiecie jak to jest: Mikołaj czyta, chodzi, szuka, wybiera, potem kupuje...cieszy się sam chyba bardziej niż obdarowany-to-be :), a potem....rozczarowanie. I jeszcze potem wszyscy robią dobrą minę do złej gry, żeby nie zrobić przykrości, te wszystkie: "nie no....ślicznie pisze, tak miękko :/, może w tych piórach te stalówki już tak mają"....

ech...nie mam nic przeciwko naprawom, zaskoczeniom itp ale czy to musiało się przytrafić na Gwiazdkę?....buuuuuuuu.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, malwes? Nie martw się. Serio. Nie ma tego złego.

Teraz nad tym Expertem pochylą sie eksperci, obejrzą pióro, ręcznie wynienią stalówkę, dopasują, dopieszczą, przetestują...

Będzie pisało jak złoto, zobaczysz! :)

Zrobi się model hand made, LE. :D

A może wymienisz stalówkę na jeszcze węższą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Thay :D ! Napisałeś to tak "obrazowo", że już mi trochę lepiej :). Przeszła mi przez głowę myśl o poproszenie o EFkę ale nie wiem czy istnieje taka możliwość dla tego modelu. Na pewno zapytam. Z tego wszystkiego, ze strachu, boję się nabić mojego, też gwiazdkowego, Faber Castell'a. Bo to piórko ma korpus z drewna gruszy i mam już czarne wizje tego, że jestem 'pechowa' i mi się gdzieś palce ubrudzą atramentem - i co będzie jak dotknę i poplamię drewno...wiem, bez sensu takie katastroficzne myślenie ale jakoś mi się tak dziś zrobiło :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Z tego wszystkiego, ze strachu, boję się nabić mojego, też gwiazdkowego, Faber Castell'a. Bo to piórko ma korpus z drewna gruszy i mam już czarne wizje tego, że jestem 'pechowa' i mi się gdzieś palce ubrudzą atramentem - i co będzie jak dotknę i poplamię drewno...

A jak będziesz używać to nie tylko się poplami ale może się poobcierać, zadrapać, masakra i co wtedy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne przygody z Lamy Safari... Mam dwa: jedno ze stalówką F, drugie z M. I ta F-ka ma znacznie grubszą kreskę niż M! :P ale po prostu już się przyzwyczaiłam. Fatty służy mi rzadko, ale za to dla porównania cieniowania atramentu jest jak znalazł...

Nie miałam natomiast nigdy problemów z Watermanem (mam ich 9). W każdym przypadku zdeklarowana grubość stalówki mieściła się w granicach wg mnie do przyjęcia...

Nie łam się malewes ;) jak już tu zostało słusznie zasugerowane: nie ma tego złego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm....sama nie wiem, co o tym myśleć, ale teraz z kolei mój prezent od Mikołaja, Faber Castell Ambition Pearwood też jakoś jest ze mną na bakier. Stalóka jest strasznie mokra, wręcz lejąca (Parker Quink Washable Black). I jak na moje oko to też jakoś grubiej pisze niż bym oczekiwała od Fki.

Albo ja się czepiam jakoś ;) albo mam pecha albo sama nie wiem co...Ugh....

Jutro jak złapię jakieś światło to sfotografuję próbki pisma wszystkim czym mam i porównamy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałam jeszcze "stare forum", recenzję Faber Castell E-motion i z komentarzy wynika, że chyba F-C tak mają, są mokre i mają tendencję do lania. I już. Czyli trzeba szukać gęstego tuszu. I piórko wydelegowac do podpisywania umów. Tam lejący mazak podpisowy będzie wyglądał elegancko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...