Skocz do zawartości

Pomoc w doborze pióra


megs

Polecane posty

Na początek - nigdy nie miałam wiecznego pióra (te z Tesco za parę złoty chyba się nie liczą, co). Ale pisze mi się lepiej takim piórem niż długopisem. Jestem leworęczna, ale od tylu lat mam już ręce pomazane, że mi to już nie przeszkadza. Mam listę wymagań hoho ;)

1. Łączny koszt do 100zł (razem z tloczkiem, bo sadze, ze będę go potrzebowała)

2. Codziennie piszę ok. 5 str a4, więc zależy mi na niedrogim atramencie. Mam chyba 100 naboi uniwersalnych (też z Tesco), więc byłoby miło gdyby jakiś cudem pasowały. Dodam, że jeden taki nabój starcza mi na 10 str a4. Chyba że rzeczywiście bym kupiła tloczek, ale nie wiem na ile będzie starczał atrament w porównaniu do zwykłych naboi, czy się opłaca? Może to głupie pytanie, ale nie mam pojęcia.

3. Mam problemy z utrzymaniem ciężkich rzeczy w ręce, a i z pisaniem nie jest dobrze, taka choroba. W związku z tym zależy mi na lekkim piórze, które nie trzeba mocno przyciskać do papieru.

4. i żeby pisało miękko, bo i tak piszę lewą ręką i zdarza się zadzierać mi papier.

Nie musi być designerskie, ani super fajne, tylko wydajne i tanie.

Bardzo proszę o pomoc, bo sama na razie utknęlam na tym punkcie w wyszukiwaniu odpowiedniego pióra.

Edytowano przez megs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@megs

 

Mam Parkera IM, po wyeliminowaniu problemu zasychania stalówki da się go używać. Robi ładną cienką kreskę, ogólnie ładnie wygląda, jednak czasem jest problematyczny i mu nie ufam. Kupiłem Sheaffera Gift Collection 100 w wersji 9306 (109 zł, konwerter w zestawie, stalówka F lub M) - podobno zacne piórko, w sam raz jako wół roboczy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia ma rację, tanie Parkery sobie daruj, w dodatku mają swój standard naboi i te, które masz na mur beton nie będą pasowały.

Jeśli piszesz lewą ręką, to raczej stalówka F, mniej atramentu to i mniej rozmazywania. Waterman Allure/Graduate, Sheaffer VFM (tak, do niego i tylko do niego z całej stajni będą pasowały te zwykłe naboje), Pilot Plumix jest z mocnego plastiku, na naboje uniwersalne, tylko wygląda jak płynąca ośmiornica :D Lamy Safari - jeśli nie przeszkadzają Ci takie fikuśne piórka - w dodatku można znaleźć stalówki do nich dla leworęcznych :) ale do Lamy niestety to konwerter i atrament, tutaj również tylko naboje Lamy pasują.

 

edit: literówka.

Edytowano przez Ann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, rozmyslalam nad Parker Vector, nadaje się?

 

Jeżeli poczytasz o tanich Parkerach na forum, to dowiesz się, że jest to zło.

 

Dla kontrastu, powiem, że od kilku dni piszę Parkerem Vectorem i bardzo dobrze mi służy. Dostałem używany egzemplarz ze stalówką F. Pisze przyjemną szeroką (parkerowską) linią. Pióro z plastikowym korpusem jest bardzo lekkie. Na allegro można dostać takie pióra dość tanio, więc nawet jak Ci się nie spodoba, to niewiele stracisz.

 

Nie mniej jednak, warto kupić coś lepszego, żeby mieć poziom odniesienia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@8868 - bluźnisz ;) 

 

Zdarzyło mi się jednego dnia napełnić kilka, czy kilkanaście piór i skreślić nimi kilka kresek. Kolejnego dnia wziąłem bazgroły w rękę i wymyśliłem sobie, że dziś będę pisał piórem, którego linia najbardziej przypadnie mi do gustu. Wybrałem linię i zabrałem się za szukanie pasującego pióra. W ślepej próbie padło na Vectora  :gaah:

 

 

Wygrzebałam z szuflady dwa stare Parkery, z tych tanich. Piszą ok, tylko że oba są z lat 90. Czasem starsze znaczy lepsze. A starsze to już zazwyczaj raczej używane.

 

Mój Vector jest wyprodukowany w Wielkiej Brytanii w pierwszym kwartale 1995r.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy między Sheaffer FVM, a Vectorem jest różnica 10 zł, a skoro będą pasować uniwersalne naboje tam, to wstępna decyzja podjęta. Dziękuję wam za sugestie, jesteście kochani.

Na razie nie przejmuje się końcówkami dla leworęcznych, i tak cale życie idę pod prąd ;) sądzę, że Sheaffer wyjdzie mi najtaniej, a nie chcę przeplacac za pierwsze pióro, bo na razie to i tak będzie mój pierwszy kontakt z takim cudem.

Wielkie dzięki!

Edytowano przez megs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...