Skocz do zawartości

Waterman Concord - problemy z pisaniem


ruli

Polecane posty

Czołem.

Wczoraj doleciał do mnie piękny WM Concord, ponieważ był co nieco uświonon, odleżał półtora dnia w wodzi e z ludwikiem. 

Po montażu, okazuje się że jest jeden mały szkopuł - piór nie ma za bardzo ochoty pisać.

Otóż na papierze pod stalówką pojawia się kreska ale wielce blada - nie jest to według mnie wina resztek wody pozostałych po kąpieli. Pióro kilu wyrazach staje się praktycznie suche, żeby dalej pisać trzeba odczekać kilka chwil. 

Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł czemu tak się dzieje? Ja mam dwa podejrzenia - 1) przypchana rurka (ta wchodząca w nabój); 2) może nabój jest coś nie teges... nie mam akurat nic innego w domu więc załadowałem jakiegoś beznadziejnego najtańszzego nenejma, którego odkopałem w szufladzie. Czy myślicie że nabój watermana różni się czymś od takiego nonejma?

Będę niezmiernie wdzięczny za udzielenie jakiejkolwiek wskazówki w tej materii. Może ktoś podpowie mi jak sprawdzić drożność sekcji bez jej demontażu, bo to akurat w przypadku Concorda jest chyba średnio możliwe :)

 

pozdrawiam i czekam na info :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy myślicie że nabój watermana różni się czymś od takiego nonejma?

2. Może ktoś podpowie mi jak sprawdzić drożność sekcji bez jej demontażu, bo to akurat w przypadku Concorda jest chyba średnio możliwe :)

 

pozdrawiam i czekam na info :)

ad. 1 rozni,rozni. rodzajem atramentu i jakościá tegoz. ale to chyba (?) nie ta kwestia

2. dmuchnij go ;)

Edytowano przez kasiasemba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...