Jump to content

Spokanie Podbeskidzkiej grupy PWF Bielsko-Biała 12 lutego 2014r


endoor

Recommended Posts

W Środę 12 lutego o godz. 17-tej odbędzie się spotkanie Podbeskidzkiej grupy PWF „PWF Podbeskidzie” :). Spotykamy się w kawiarni Montblanc (sic! Czyli wybór miejsca był oczywisty :)) w galerii sfera. Stolik juz zarezerwowany.

 

Nieformalnie grupa składa się z osób z Bielska-Białej i okolic, m.in, to: @Tygrysica, @endoor, @ornus, @janykiel. Może znajdą się jeszcze inni chętni, serdecznie zapraszam. :D

Edited by endoor
Link to comment
Share on other sites

Zima przypomniała sobie o tym, że jest i w mieście spadło trochę śniegu.

 

20140213_072649_zpsf1b9e9b1.jpg

 

Dzisiaj rano temperatura -5 stC. W Bielsku-Białej nie jest rzadkością widok osoby z nartami jadącej autobusem miejskim (np. linie nr 7 i 8) pod Szyndzielnię (1028 m n.p.m.) lub Dębowiec. Wagonikami kolejki linowej można dostać się szybko na szczyt, a z niego np. na Klimczok (1117 m n.p.m.). Warunki narciarskie zupełnie przyzwoite mimo, że zima nie specjalnie dostarczała atrakcji w tym roku A.D. 2014.

 

Ośnieżone szczyty budzą w pióro maniaku jednoznaczne skojarzenia, oczywiście ze śnieżynką Montblanc-a :). Wybór zatem miejsca na małe spotkanie piórowe wydawał się jednoznaczny i spotkanie odbyło się w kawiarni „Montblanc” w galerii Sfera.

 

20140212_190119_zpsb5420ccf.jpg

 

 

Na półkach istne czekoladowe szaleństwo. Smaków prawdziwej belgijskiej czekolady w niezliczonych odmianach nie da się opowiedzieć, ale spróbować trzeba  ;).

 

20140212_190126_zpsd42320b4.jpg

 

Od dobrych kilku tygodni przymierzaliśmy się do jakiegoś małego spotkanie pióro maniaków, ale zawsze coś się nie składało. Ostatecznie początki są dość skromne i na pierwszym spotkaniu byli @ornus i @endoor.

 

20140212_182913_zpsb5aab735.jpg

 

20140212_180128_zps3032c38d.jpg

 

Ostatnio na forum dużą i zasłużoną popularnością cieszą się atramenty Roher&Klingner, bo dobre i niedrogie i nie ma z nimi przebojów jakich to ostatnio doświadczamy z atramentami Califolio albo Akkerman. :P  Zatem na stole pojawiła się część atramentowej kolekcji spod znaku R&K.

 

20140212_175754_zps4ebcd638.jpg

 

Kolega @ornus zaciągnął (się) kultowym (chyba można już tak pisać?) :lol: PWF Blue Dream.

 

20140212_175805_zps60e8f37b.jpg

 

Wszystkie próby pisarskie odbywały się na satynowanym papierze Oxford o gramaturze 90g.

 

20140212_180147_zps6be42deb.jpg

 

W pewnym momencie przysłuchujący się nam dwaj panowie z sąsiedniego stolika przyłączyli się do nas zarażeni naszą pasją. Zrobiło się dosyć ciekawie. Zaczęły się opowieści o piórach i atramentach i przeróżnych ciekawostkach ze świata piór. Fajna aomosfera i świetna obsługa. To do następnego razu. :D

Edited by endoor
Link to comment
Share on other sites

Przecież ci Panowie z sąsiedniego byli już zarażeni :P 

 

vide cytat: 

 

W pewnym momencie przysłuchujący się nam dwaj panowie z sąsiedniego stolika przyłączyli się do nas zarażeni naszą pasją. Zrobiło się dosyć ciekawie. Zaczęły się opowieści o piórach i atramentach i przeróżnych ciekawostkach ze świata piór. Fajna aomosfera i świetna obsługa. To do następnego razu. :D

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że zarażanie pióro-maniactwem wzbudza wiele emocji. Otóż panowie okazali się prawnikami i jak dyskretnie zeznała obsługa są stałymi bywalcami tej kawiarni. Nic dziwnego bo czekolada jest przepyszna, nie mówiąc już o kawie. Wspólnie doszliśmy do konkluzji, że w życiu trzeba mieć jakąś pasję, a ludzie z pasją żyją ciekawiej i piękniej. Jeden z panów opowiedział o swoim duofoldzie, który niestety miał bliskie spotkanie trzeciego stopnia stalówki z podłogą. Oczywiście zaproponowałem pomoc. Pewną sensacją okazały się atramenty oraz ich mnogość, która dla laika przyzwyczajonego do tego co serwuje większość krajowych sklepów papierniczych okazała się nieco szokująca. Troszkę poopowiadałem o piórka vintage, nie omieszkałem pochwalić się Osmią 884. Na koniec odesłałem panów do forum PWF w Internecie. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...