Skocz do zawartości

Cóż to u licha jest?


Polecane posty

Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć co to jest za dziwo i jak u diabła się tym pisze??

myślałam że trafiłam na Sailora z trafioną stalówką ;) ale wygląda na to że tak ma być. :huh:

http://www.ebay.co.uk/itm/New-SAILOR-NAGINATA-CONCORD-EMPEROR-2021-RARE-FOUNTAIN-PEN-/380797639107?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item58a94ed9c3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz normalnie, to normalnie pisząca stalówka. Pisząc odwrotną stroną, kładąc płasko powierzchnię zagiętą na kartce uzyskujesz szeroką linię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym Baoerze mam stalówkę wygiętą w podobny sposób, tyle że w drugą stronę. Pióro bardzo praktyczne, gdy trzeba pisać po miękkich powierzchniach (np. po papierze na zapakowanych w folię bąbelkową książkach, bowiem nie dziurawi papieru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym Baoerze mam stalówkę wygiętą w podobny sposób, tyle że w drugą stronę. Pióro bardzo praktyczne, gdy trzeba pisać po miękkich powierzchniach (np. po papierze na zapakowanych w folię bąbelkową książkach, bowiem nie dziurawi papieru.

no dobra, w drugą stronę to jeszcze jestem w stanie sobie wyobrazić. ale w tą? jak to pióro trzymać w ogóle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie nastały czasy, że producenci muszą nieustannie czymś nas zadziwiać. Trzeba zwiększać sprzedaż, nie można spocząć na laurach. Projektować, opracować, opatentować i wprowadzić na rynek...a czy to będzie mniej lub bardziej użyteczne, mniejsza z tym...ktoś to musi na początek kupić, a to już napędzi nowych klientów...i za chwilę znowu coś "przełomowego" wymyślą...i tak w kółko...oooo! To jak z małżeństwem, trzeba ciągle zadziwiać, bo robi się nudno... :P

Edytowano przez INAHON Sp. z o.o.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zero

Akurat Sailor ma wiele rodzajów stalówek, duża część z nich jest "udziwniona" pozwalając na pisanie kilkoma grubościami linii, tu masz rozpiskę ich wszystkich: http://www.nibs.com/SailorSpecialtyNibs.htm
Na przykład taka stalówka King Eagle jest "trójwarstwowa" - przy czubku stalówka składa się z 3 warstw metalu

KingEagleNibSideVeiw.jpg

 

a całość jest tak zeszlifowana, że im bliżej poziomu trzyma się pióro, tym grubiej oni pisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie nastały czasy, że producenci muszą nieustannie czymś nas zadziwiać. Trzeba zwiększać sprzedaż, nie można spocząć na laurach. Projektować, opracować, opatentować i wprowadzić na rynek...a czy to będzie mniej lub bardziej użyteczne, mniejsza z tym...ktoś to musi na początek kupić, a to już napędzi nowych klientów...i za chwilę znowu coś "przełomowego" wymyślą...i tak w kółko...oooo! To jak z małżeństwem, trzeba ciągle zadziwiać, bo robi się nudno... :P

mówisz z doświadczenia? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazuje się że nowatorskie rozwiązania Sailora niekoniecznie muszą być takie znów nowatorskie ;) oto co znalazłam dziś  na ebayu: http://www.ebay.co.uk/itm/Old-WEAREVER-Fountain-Pen-/271345960630?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f2d7ac6b6

 

(przepraszam jeśli to jest dla was oczywiste, ja nie wiedzialam :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...