Jump to content

ROHRER & KLINGNER - BLU MARE


Inekane

Recommended Posts

ROHRER & KLINGNER   - BLU MARE

Ostatnio sporo ludzi na PWF zamówiło te atramenty. Szukałam dalej swojego idealnego błękitu więc idąc za ich radą (wszyscy bez wyjątku R&K sobie chwalili) poprosiłam na święta o jedną buteleczkę. Do dzisiaj nie wiem czemu tylko jedną...

Początki firmy sięgają roku 1892 gdy Johann Rohrer rozpoczął produkcję materiałów dla plastyków. Jego pracę kontynuował syn, który rozpoczął współpracę z Felixem Klingner od 1907.

W ofercie jest obecnie 18 kolorów. Największą popularnością cieszy się chyba dość mało spotykany kolor - alt-goldgrün a na zagranicznych forach najbardziej poszukiwanym jest salix.

 
rohrerandklingnerblumare.png

 

BLU MARE

 

Kolor tropikalnych wód, idealnie nasycony, po prostu błękit! Bez kropli zielonego, czysta, mocna barwa. Niestety nie mam do porównania Pelikana Turquoise ani Watermana South Sea... Ale porównam do Diamine Aqua Lagoon który, szczególnie po czasie, nabiera mocnego zielonkawego zabarwienia.

 

WŁAŚCIWOŚCI

Przebijanie - zależnie od papieru, nie wykazuje szczególnych zdolności do przebijania

Strzępienie – zależnie od papieru, nie wykazuje szczególnych zdolności do strzępienia

Nasycenie – bardzo dobre

Przepływ – dobry

Cieniowanie – zależne od stalówki, widoczne, w mokrym flexie robi wrażenie

Wysychanie – bardzo szybkie, zależnie od papieru. Na Oxfordzie około 10s stalówka F Sheaffera.

Odporność na wodę – test 30s pod strumieniem wody. Zupełnie niewodoodporny. Po 30s zaledwie pojedyncze litery dają się rozpoznać (ale to chyba cecha wszystkich błękitów...).

 
 

 

rakbm2.png
 
BUTELKA
Atramenty zapakowane są w szklane buteleczki wyglądem przypominające te apteczne - szkło jest barwione. Z jednej strony chroni to przed światłem a z drugiej o ileż ładniejsze są kałamarze przezroczyste... Nakrętka jest zwykła, metalowa (syropowa :D), srebrna. Ładna, estetyczna etykieta zakrywa prawie całą butelkę.
 
Pojemność: 50ml
Cena*: 18zł
 
Ogółem: 0,36 zł/ml

 

INNE
Dodać należy, że za granicą ten atrament kosztuje około 12$! Po dzisiejszym, niskim kursie to nieco ponad 36zł.Jeśli wszystkie mają takie właściwości jak ten powyżej to pewnie więcej ich odwiedzi moją szufladę. Szkoda tylko, że nie mają koloru takiego jak Diamine Meadow.

____________________

* Obliczane na podstawie cen mojego zakupu bez wliczonej przesyłki. Kupowane z: http://sklep.kaligraf.eu/

 

Link to comment
Share on other sites

Zaskoczyło mnie szczególnie nasycenie oraz połączenie dobrego przepływu z szybkim wysychaniem. W suchych piórkach (tylko nie za suchych) prawdopodobnie nawet osoby leworęczne będą mogły śmigać. 

 

Edit:

Ale coś za coś. Jest zupełnie, kompletnie niewodoodporny. Po tych 30s to dosłownie kilka plamek zostało. Kartka sobie właśnie schnie i jak już będzie gotowa to wrzucę zdjęcie.

Edited by Inekane
Link to comment
Share on other sites

Świetnie nasycony kolor nawet przy cieniutkiej stalówce. Mam Turkus Sheaffera, jakbyś chciała porównać, to zdjęcie gdzieś jest na forum. R&K to na prawdę udane atramenty za świetną cenę i już się szykuję do zakupu kolejnej partii. Mnie jedynie nie podchodzą takie jasne niebieskości i np. po jednokrotnym zatankowaniu pióra nie specjalne podszedł mi np. Blau Permament.

Link to comment
Share on other sites

Chodziło mi o USA oczywiście, dlatego w dolarach. To niemiecki atrament więc w UE powinien kosztować porównywalnie. W GB również droższy, choć niewiele. Nie spodziewałam się, że 50 ml R&K będzie w USA kosztowało tyle, co 80ml Diamine.

Edited by Inekane
Link to comment
Share on other sites

A ja od dzisiaj przestaję narzekać na niewodoodporne atramenty. Po pierwsze czyszczą się z pióra i dłoni jak marzenie. A po drugie... są niezastąpione podczas nudy  :rolleyes: Rozmywanie wodą ma swoje zalety.

rkb_zps597db331.png

Edited by Inekane
Link to comment
Share on other sites

A ja od dzisiaj przestaję narzekać na niewodoodporne atramenty. Po pierwsze czyszczą się z pióra i dłoni jak marzenie. A po drugie... są niezastąpione podczas nudy  :rolleyes: Rozmywanie wodą ma swoje zalety.

 

 

No takie zalety to jest to,…  :w00t:    pod jednym wszakże warunkiem,… że się potrafi, ja niestety nie... :blink:

 

Inekane pogratulować!  :thumbup:  :thumbup:  :thumbup:

 

No i w sumie do tej pory poszukiwałem jak najbardziej wodoodpornych...

Edited by Ender
Link to comment
Share on other sites

Amatorskie bazgranie. Rysuję bo lubię ale żeby się gdzieś wychylać to nie... Jest tu wielu lepszych artystów, tych co się ujawnili i tych w cieniu więc pomyślałam, że informacja będzie dla nich przydatna. Ten atrament ma działanie podobne do kredek akwarelowych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...