Skocz do zawartości

MONTBLANC Alfred Hitchcock limited ink


Ender

Polecane posty

Krótka recenzja mojego starego nabytku, umieszczam ponieważ jeśli niczego nie przeoczyłem to nikt jeszcze go nie opisywał...

 

 Atrament firmy Montblanc Kolor: Alfred Hitchcock (tak jakby ten bidulek miał akurat taki kolor skóry…)  czyli Czerwień Krwista jak ją reklamuje producent...

Cena: ok. 70 PLN  za 30ml kupiony w butiku MB - rozbój w biały dzień…  :headsmack: ale dałem się złupić...

Nasycenie: bardzo silne, 

Przepływ: bardzo dobry, 

Cieniowanie: wyraźne i przyjemne dla oka

Jakość linii: dobra, bez strzępienia 

Osadzanie, wypełzanie na stalówce: nie zauważyłem takiego jak w Herbinie Rouge Hematite, chociaż w grawerunku stalówki lekkie zabarwienie z pozostałości atramentu pozostało

Rozruch: po 5 minutach bez skuwki natychmiastowy

Przebijanie: na Rhodii brak chociaż, to że coś jest napisane na drugiej stronie jest delikatnie widoczne

Wysychanie: około 10 sekund pisane dość mokrym MB Franz Kafka ze stalówką M (idealny komplet do podpisywania cyrografów…)

 

PODSUMOWANIE: Kolor dla mnie jako osoby lubiącej czerwienia naprawdę super  :wub: , mój ulubiony, a ponieważ od jakiegoś czasu niedostępny cały czas szukam godnego następcy...

 

 

Poniżej zdjęcia butelki i skany próbki pisma wraz z porównaniem innych moich czerwieni...

MB Alfred Hitchcock INK

MB Alfred Hitchcock Ink TEST1

 

 

Próbka kleksów w powiększeniu,… i tu uwaga MB Seasonal's Greating's zaschnięty z obfitego kleksa posiada podobną opalizację jak J.Herbin Rouge Hematite... :hmm1:

MB Alfred Hitchcock Ink TEST kleks

 

Próbka pisma różnymi odcieniami czerwieni...

 

MB Alfred Hitchcock Ink TEST pismo

 

J.Herbin Rouge Hematite - najbardziej jasny czerwony z opalizacją miejsc obficiej zalanych

Winter Glow - Czerwony bez domieszek, pośredni w tym zestawieniu stopień jasności...

J.Herbin Rouge Opera czerwony z wyraźną dominantą różu

Sailor Grenade jak i MB Burgundy Red - podobne w odcieniu z lekkim przesunięciem koloru w stronę fioletu

Garuda Rood - ciemny czerwony z rdzawą nutką

MB Alfred Hitchcock i Seasonal's Greatings najmocniejsza czerwień bez domieszek kolorystycznych...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grrrrr…. szukam go od dawna … i nie znalazłem nawet jednej butelki …. grrr… (wiem, wiem, można pewnie kupić online…)

Piękny odcień :)

 

Jedyne miejsce, które znalazłem to e-zatoka, ale kosztował 60$… tak, tak dobrze widzicie dolarów amerykańskich…  :angry: nie napiszę co myślę o takiej cenie, bo nie wypada….

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...