Skocz do zawartości

P.W. Akkerman Vulpeninkt Het Zwarte Pad Nr 30


Ender

Polecane posty

Krótka recenzja ostatniego przedświątecznego nabytku, który jak na czarny jest specyficznym czarnym… czyli prawie 

 

 Atrament firmy Akkerman Kolor: Het Zwarte Pad czyli Czarna Ścieżka… czyli grafitowy jak na mój gust...

Opakowanie: butla 150 ml    :D 

Cena: ok. 70 PLN   zakupiony w Holandii za 16€… czyli ok. 0,46 pln za ml

Nasycenie: jak na czerń to średnio dobre, brakuje Akkermanowi do Montblanc–ów (czarny zwykły i permanent) chociaż jest wyraźnie ciemniejszy od Oyster Grey-a

Przepływ: bardzo dobry, podobny do sailorów

Cieniowanie: na mokro wyraźne, po wyschnięciu troszkę mniej i jest to jedyny mój czarny atrament, który jakiekolwiek oznaki cieniowania wykazuje - plus dodatni… ;)

Jakość linii: dobra 

Osadzanie, wypełzanie na stalówce: nie zauważyłem

Rozruch: po minucie bez skuwki natychmiastowy

Przebijanie: na Rhodii brak chociaż, to że coś jest napisane na drugiej stronie jest delikatnie widoczne

Strzępienie: brak

Wysychanie: tutaj zdębiałem ok 5s  parę razy próbowałem wynik 5 lub mniej przy normalnym pisaniu i roztarte 5s przy zalaniu linii…  :D Po raz pierwszy trafiłem na taki komplet, pióro, atrament papier żeby wysychanie było tak ekspresowe

PODSUMOWUJĄC jest to bardziej grafitowy odcień czerni niż MB czy Sailor Pigmentum lecz mający dwa duuuuże plusy - czas schnięcia i cieniowanie

 

Poniżej butelka - typowa dla Akkermana 150ml...

Akkerman 30 HetZwartePad

 
Próbka pisma

Akkerman Nr 30 black Test1

 

i porównanie z innymi czerniami...

Akkerman Nr 30 black Test2

 

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, trafiłeś w sedno. Ten kolor nawet na zdjęciach 'reklamowych' jest raczej grafitowy niż czarny. Oczywiście ma swój urok i fajnie, że o nim napisałeś. Ciekawe, czy wszystkie atramenty Akkerman'a zasychają tak szybko? To by była bardzo przydatna cecha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak patrzyłem na recenzje innych osób na innych forach to w rzeczy samej najczarniejsze z czarnych to Mąblą,… oczywiście do tuszu do rapitografów troszkę im brakuje ale tylko ociupinkę…. sam niezbyt często korzystam z czarnych atramentów, ale w dniu dzisiejszym 3 pióra są nimi zatankowane (Sailor Pigmentum, MB Permanent Black no i w sumie to grafitowy Akkerman)… No i MB jest najczarniejszy czarnuch... :ph34r:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czołem,

w swoim pierwszym poście na forum chciałbym się ze wszystkimi przywitać ;) zatem witajcie!

ostatnimi czasy zacząłem szukać atramentu Akkerman. Szczególnie interesuje mnie kolor "Voorhout Violet". W jaki sposób można w ogóle kupić ten atrament? Nie znalazłem żadnego sklepu który by je oferował, allegro ebay amazon i wyszukiwanie w google nic mi nie dały. Mam nadzieję że nie muszę lecieć po niego do aż Holandii ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...