Skocz do zawartości

Faber-Castell Osmia 884 Black Lady.


endoor

Polecane posty

Zarażony osmioporozą przez @Konisa niedawno wylicytowałem piękną Osmię 884 z fleksującą stalówką w rozmiarze 4. Kiedy piórko do mnie dotarło okazało się, że wymaga kilku nieznacznych poprawek.

 

Poniżej zdjęcie niewyraźne co prawda, ale widać wadę stalówki:

 

P1010653_zps40940ab1.jpg

 

Korpus wymaga wygładzenia rys.

 

P1010660_zpsc6c5b324.jpg

 

Pióro rozebrałem całkowicie (duże podziękowania dla @Konisa :)).

Uszczelka tłoka to "trochę lamerska" bateria oringów, ale działa bez problemów na razie. W przyszłości można by pomyśleć :hmm1: o uszczelce korkowej wg Konisowego przepisu.

 

P1010682_zps68828cca.jpg

 

P1010666_zps318b6773.jpg

 

Troszkę popracowałem nad stalówką:

 

P1010691_zps581c5dc2.jpg

 

 

P1010689_zps6bddb581.jpg

 

… oraz nad korpusem i skuwką (prace jeszcze trwają, docelowo będzie zrobiony na połysk):

 

P1010693_zps141cc96a.jpg

 

Ostatni rzut oka na piękną figurę naszej modelki - Osmii:

 

P1010692_zps1345efa4.jpg

 

Na koniec próbka pisma (uczę się fleksować ;)):

 

P1010695_zps30040bf5.jpg

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośnie nam kolejny pen doctor, widzę. Bardzo ładna naprawa stalówki. Polerowałeś ją?

Jakaś większa polerka jeszcze przede mną. Stalówka jest w porządku, ale jeszcze, jeszcze troszkę, brakuje do ideału, hahaha. :D Posiedzę nad nią, ale na razie napawam się flexem :lol:

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzisiaj skończyłem polerkę korpusu i skuwki. Użyłem najpierw papieru o gradacji P2000, później P2500, później pasty polerskiej, a na końcu samego filcu. Nie ma lekko, trzeba się trochę spocić ;) Najgłębsze ubytki, szczególnie w tylnej części korpusu - jakby ktoś trzymał końcówkę pióra w zębach, niestety zostały ale z tym już trzeba się pogodzić.

 

Co do pasty polerskiej, to jest tyle teorii ilu speców, np. niektórzy mówią o wykorzystaniu pasty do zębów, albo pasty do polerowania lakieru karoserii samochodów. Ja akurat użyłem pasty do polerowania instrumentów muzycznych.

 

Kilka fotek dla zobrazowania efektu:

 

DSCN1159_zpse12fc5cb.jpg

 

DSCN1153_zpsd9b8ff6c.jpg

 

DSCN1148_zpsa74bc7f8.jpg

 

DSCN1145_zps9f4e51b4.jpg

 

DSCN1143_zpsfa788336.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyłem polerkę korpusu i skuwki. Użyłem najpierw papieru o gradacji P2000, później P2500, później pasty polerskiej, a na końcu samego filcu. Nie ma lekko, trzeba się trochę spocić ;) Najgłębsze ubytki, szczególnie w tylnej części korpusu - jakby ktoś trzymał końcówkę pióra w zębach, niestety zostały ale z tym już trzeba się pogodzić.

 

Co do pasty polerskiej, to jest tyle teorii ilu speców, np. niektórzy mówią o wykorzystaniu pasty do zębów, albo pasty do polerowania lakieru karoserii samochodów. Ja akurat użyłem pasty do polerowania instrumentów muzycznych.

 

Kilka fotek dla zobrazowania efektu:

 

DSCN1159_zpse12fc5cb.jpg

 

DSCN1153_zpsd9b8ff6c.jpg

 

DSCN1148_zpsa74bc7f8.jpg

 

DSCN1145_zps9f4e51b4.jpg

 

DSCN1143_zpsfa788336.jpg

Wow robi wrażenie, w szczególności jak porówna się wersję "matową" z już wypolerowaną. 

gratuluję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowałem stare pióro ebonitowe. Startowałem od 1600 skończyłem na 8000 plus płyn do polerowania tworzyw sztucznych. Dobry efekt.

To Cię podziwiam, dużo samozaparcia i wysiłku. 1600-tkę albo nawet 1500-tkę bałem się zastosować. Z kolei rolę tej 8000-czki u mnie pewnie zgrała pasta polerska i wreszcie zastosowałem parafinę ponieważ nie mam tego specjalnego płynu. Czyli wychodzi, że dość podobnie chyba. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...