Jump to content

bleu equinoxe 6 - callifolio - l'artisan pastellier

rbit9n
 Share

Recommended Posts

bleuequi-esquisse.jpg

bleuequi-xbook.jpg

niebieska równonoc szósta. kolor niebiesko-zielony. kolor bardzo ładny, podobny do zzieleniałego watermana bleu-noir, ale ładniejszy. atrament ma dobry przepływ, aż za dobry. tak jak inne atramenty callifolio sprawdzi się idealnie w piórze suchym.

karVWa! w domu na lapku wyglądał jak należy, a tu faktycznie brakuje mu zielonej dominanty.

rqtf.jpg

jeszcze ciekawostka. miałem problemy ze startem kiedy pisałem manuscriptem ze stalówką 4B i to większe niż w przypadku watermanów.

Edited by rbit9n

• 2 weeks later...

z ostatniej chwili!

w tak zwane mikołajki napełniłem żoninego parkera 45 ct "arrow" tymże atramentem i katastrofa! katastrofa z opóźnionym zapłonem. z początku było wszystko w porządku. przepływ, smarowanie, cieniowanie. ale już następnego dnia wystąpił taki problem startowy, że szkoda gadać. a teraz owszem pisze, ale bez polizania stalówki lub wyciśnięcia kropli atramentu, nie ma co liczyć na grackie rozpoczęcie zapisu. a kapa jest szczelna, wcześniej nie było żadnego problemu z innymi atramentami, czy to był rotring, czy diamine. także: bądźcie czujni!

Ty wciąz masz na myśli "callifolio - l'artisan pastellier"?

tak, zarówno niebieska równonoc nr 6, jak błękit Śródziemnomorza zasychają mi w piórach. w piórach które na bank są szczelne.

Śródziemnomorze przy starcie (lamy 2000 ef) jest o wiele ciemniejsze niż po rozpisaniu. natomiast równonoc 6 jest taka ciemna, że w ogóle nie widać koloru przez cztery zdania co najmniej.