Skocz do zawartości

Co to za Parker?


m.a.g

Polecane posty

Wraz z moim zestawem 4 Duofoldów który dzisiaj przyniósł listonosz (nomen omen faktycznie chyba nie był używany, sprzedawca mówił prawdę) sprzedawca wysłał mi ogromną ilość gratisów, w tym dodatkową sekcję. Chociaż wygląda bardzo podobnie, niestety gwint nie pasuje i nie da się wkręcić do korpusu - po jednym obrocie jest super ciężko i boję się pchać na siłę.

 

 

 

Oryginalna sekcja ze stalówką na piórze wygląda tak (stalówka F)

7F1W3752.jpg

 

A ta gratisowa (była zafoliowana w plastikowym opakowaniu z nakleją Parkera, chyba serwisowym) wygląda jak poniżej.

 

7F1W3751.jpg

 

Jestem nią zainteresowany bo to jest M :-)

Ktoś wie od jakiego to jest modelu? 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konis coś podobnego kupił (jest w temacie "Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?" jedną stronę wstecz). Nie jest to czasem właśnie Parker Duofold?
 
Cytat ze zdjęciem:
 

A ja kupiłem Parkera.  :rolleyes:   :D

Jutro pewnie go dowiozą. Tfu.. W poniedziałek.

Ma taką stalówkę.   :wub:

cb6afaea4ba74c64.jpg

zdrówka

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są to stalówki Duofoldów, jeno modeli z różnych lat produkcji. Ten z jednym pierścieniem jest bliższy współczesności, nowsza zdaje się jest tylko wersja stalówki z asem. Natomiast dlaczego nie pasuje? Może są od różnych wersji wielkościowych - Centennial i International? A może po prostu coś Parker zmienił w wymiarach w kolejnych wersjach Duofolda.

 

To tak na moje oko. Mam tylko jednego Duofolda, nie jestem więc ekspertem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, źle się wyraziłem. Oczywiście że obie sekcje to są Duofoldy. Z tego co pisze Traumeel, ta druga sekcja to również jest Inertnational. Pierwsza to zdecydowanie International bo była razem z piórem i jako takie to pióro kupiłem - z tym  że chyba nowsza niż ta druga, bo znalazłem w sieci zestawienie i z jednym złotym pierścieniem to tzn. wersja 2, nowsza. Tylko szkoda że gwint jest delikatnie inny :-(

 

Żeby było śmiesznie, to ta druga, starsza spokojnie pasuje i wkręca się bez problemów do korpusu do pióra kulkowego Duofold w tym samym kolorze. Sekcja od pióra kulkowego również miała dwa złote pierścienie więc zapewne jest ta sama wersja. Problem jest to że konwerter nie wejdzie korpusu po piórze kulkowym (ale można używać nabojów) no i skuwka od pióra kulkowego (wnętrze) jest delikatnie inne niż od wiecznego, chociaż pasuje i zakręca się bez problemu, to mam pewne obawy że coś zepsuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązał się sam - zupełnie przypadkiem - nie dokręciłem dobrze konwertera i atrament wylał się do korpusu, więc odmoczyłem całe pióro a nie tylko sekcję przez parę godzin w celu wyczyszczenia.

Po tym zabiegu obie sekcje wkręcają się bez żadnych oporów... może w gwincie korpusu był zaschnięty atrament? Dziwna sprawa  :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...