Jump to content

Paltinum 3776 Ceuntry poooooociekło


tsyrawe

Recommended Posts

A tak miało być dobrze zabezpieczone przed wylewaniem się atramentu...Po jednym dniu w plecaku, z którym nie obchodziłem się gorzej niż zwykle (jazda samochodem, rzut na tylne siedzenie, bujanie się na ramierniu, itp). Dzisiaj rano odkręcam skuwkę, a ona chlup, pusciła niebieskiego pawia. To prawda, że zakręcona trzymała atrament w sobie, ale co z tego? Razem z tym piórem przebywały inne: Pelikan M200, Duke209. Kaweco Sport i Lamy Safari. Im wstydliwe upuszczenie się nie przytrafiło.

 

Dostałem ostrzeżenie, zamierzałem dać Platinum polatać samolotem, ale widzę, że ta przyjemność spotka Namiki Custom 823. W końcu jest Pilotem i jego patent wydaje się bardziej wiarygodny.

Link to comment
Share on other sites

To jest jedna z mozliwości, którą biorę pod uwagę. 

Jojczę tak, pióro naprawdę świetnie pisze, cienką, mokrą, ale nieprzesadnie, kreską. Mam trochę pisania na urlopie.

Sprawdziłem, pływak ze stalówką miał jeszcze trochę "luzu" i wpchnąłem go ułamek milimetra głębiej w osadkę, nawet nie używając specjalnej siły. Może to był powód. Dam mu jeszcze szansę do soboty.

Link to comment
Share on other sites

Reklamacja wchodzi w grę, ale jeszcze pokombinuję.

Pociekło od strony stalówki. Przed chwilą rozebrałem pióro, wyjąłem spływak i stalówkę, przemyłem. Mocno wcisnąłem z powrotem spływak w osadkę (stalówka może być tylko w jednym położeniu). Żadna wielka filozofia. Napełniłem woda i patrzyłem co się dzieje. Nic sie nie działo. Zacząłem potrząsać. Przy gwałtownym potrząsaniu uroniło sie kilka drobnych kropelek wody. Napełniłem z powrotem Diamine Saragasso Sea. Zobaczymy.

 

Diamine SS wygląda mi raczej na rzadką ciecz. Na przykład mój Namiki cienko pisał niebieskoczarnym Mountblanca. Gdzieś wyczytałem, że ten atrament zawiera szelak. Przepłukalem pióro, napełniłem Diamine SS i Namiki zaczął zupełnie inaczej się zachowywać. Pisze teraz fajną, mokra kreską.

 

Pewnie powinienem dać Paltinum gęstszy atrament.

Edited by tsyrawe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...