Skocz do zawartości

Diamine Indigo


kebabożerca

Polecane posty

W szukaniu odpowiedniego dla siebie niebieskiego natrafiłem na ciekawy (jak na pierwszy rzut oka) kolor. Nie jest do końca niebieski, ma sporą domieszkę szarego, dzięki czemu wygląda jak mocny, sprany i wyblakły od słońca dżins. Lubię takie kolory, nie są nasycone i krzykliwe, a jednocześnie ich barwa intryguje. Test przeprowadziłem przy użyciu dwóch piór: Watermana Hemisphere z dość mocną i mokrą stalówką M oraz Diplomata Esteem, którego F jest dość suche. W takiej kolejności są też próby pisma oraz czasu schnięcia.

 

Test przeprowadziłem na trzech typach paieru:
- zwykły, biurowy Polspeed o gramtaurze 80g/m2
- znany i (nie)lubiany Oxford
- mniej znany ale całkiem świetny Pigna Green Pignature.

Tuż pod arkuszem testowym crop skanu 300dpi w skali 1:1.

Uwagi:
- Starałem się jak najlepiej odwzorować odcień atramentu przy świetle dziennym. Weź pod uwagę że robiłem to przy swoim monitorze, przy profilu sRGB. Każdy monitor wyświetla kolory inaczej, więc może się u Ciebie nieco różnić od koloru rzeczywistego.
- Próba wacikiem to jedno i dwa maźnięcia - zaznaczone są odpowiednio jako 1x i 2x.
- Próba wody to pocieranie mokrym palcem moczonym obficie w wodzie aż do wystąpienia pierwszych strzępień papieru.
- Maziaki i czasy schnięcia są osobno dla dwóch różnych stalówek - bardziej mokrej i suchej.

 

 

Diamine%2520Indigo%2520-%2520Oxford.jpg

Diamine%2520Indigo%2520-%2520Oxford-crop

 

Diamine%2520Indigo%2520-%2520Pigna%2520G

Diamine%2520Indigo%2520-%2520Pigna%2520G

 

Diamine%2520Indigo%2520-%2520Polspeed%25

Diamine%2520Indigo%2520-%2520Polspeed%25

 

 

Wnioski. Podoba mi się ten kolor. Trochę przypomina mi mocniejszą wersję forumowego Blue Dream lub bardziej niebieską Diamine Prussian Blue. Taki sprany szaroniebieski, który może kojarzyć się z ulubionym dżinsami, których mimo miliona dziur wciąż nie możesz się pozbyć. Cieniowanie jest widoczne, jego intensywność zależy od papieru. Na biurowym Polspeedzie i mokrej stalówce miał tendencję do dość widocznego przebijania. I to chyba jest jego największą wadą. Poza tym pychota - mi się ten atrament podoba, będzie jednym z kandydatów do "moich" niebieskich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...