Jump to content

Brian Gray z Edison Pen Co. o produkcji piór wiecznych


ArielN

Recommended Posts

Wiem. Być może nawet bym się na to pióro pisał. Jest z nim tylko jeden drobny problem - póki co nie istnieje nawet oficjalna wizualizacja. Jest za to cała masa chętnych.

Jeden Wiland mi na razie wystarczy ;)

Edited by Alveryn
Link to comment
Share on other sites

Na przykład skrzyneczki do przechowywania piór? ;)

Cały czas brakuje jednego elementu - sprawdzonego źródła dobrych jakościowo skrzyneczek bazowych. Moje własne egzemplarze zdobywam dość przypadkowo.

Jak czasem patrzę na to, co i po ile sprzedają pod pretekstem "pudełek do decoupage", to mi się robi słabo. Połowa krzywa, a druga połowa z rozeschniętego drewna...

Trochę się boję kupować hurtowo przez sieć, a te z potencjalnie lepszych źródeł są już mocno poprzerabiane. Szkoda płacić za przegródki, które się potem i tak wytnie.

Link to comment
Share on other sites

W sumie jakiś czas temu na wycieczce w okolicach Krakowa odwiedziliśmy rzemieślnika wyrabiającego różne rzeczy z drewna. Mąż zajmuje się rzeźbieniem, a żona malowaniem, dzięki czemu powstają czasami nawet dzieła sztuki. Jeśli nie straszne są im wszystkie polskie okazy ptaków, zabawki i inne ciekawe przedmioty to i skrzyneczki na pióra lub nawet pojedyncze drewniane etui na półkę w stylu, że się tak wyrażę trumny nie powinny być problemem. Jeżeli jesteście zainteresowani, będę mógł podać jakiś kontakt do nich, ponieważ specjalnie zabrałem wizytówkę z myślą o zamówieniu właśnie takiego etui ;).

Link to comment
Share on other sites

Z tymi skrzyneczkami sprawa nie jest wbrew pozorom taka prosta. Musza spełnić sporo warunków, o których nie wie nawet sam użytkownik.

To nie zabawka. Te "trumienki" maja wszak przechowywać przez długie lata coraz cennejsze egzemplarze, a w odróżnieniu od prawdziwej trumny chcemy wyjąć to, co włożyliśmy ;).

Stolarzy potrafiących zrobić drewniane pudełko nie brakuje, ale ta działka jest dosyć specyficzna. Potrzeba sporo doświadczenia i profesjonalizmu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...