Skocz do zawartości

MB 149 do ~600zl?


rarar

Polecane posty

Jeśli naprawdę jesteś z München to myślę, że masz szansę znaleźć MB149 za te 150€. Pozbieraj sporo wiedzy na temat kolejnych generacji tego pióra aby móc zweryfikować co kupujesz i poszukaj na Flohmarktach. Jeśli Ci się poszczęści możesz znaleźć nawet taniej jeśli sprzedawca sam nie wie co sprzedaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Flohmarkt'ach jeszcze nigdy nie zastalem pior dobrej jakosci, a czesto na nie chodze. Wiekszosc pior sie albo nie nadeja do niczego (widzialem kiedys starego Pelikana ktory zamiast splywaka mial drewniany kolek), albo jest z segmentu pior tanich nieslychanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę jesteś z München to myślę, że masz szansę znaleźć MB149 za te 150€. Pozbieraj sporo wiedzy na temat kolejnych generacji tego pióra aby móc zweryfikować co kupujesz i poszukaj na Flohmarktach. Jeśli Ci się poszczęści możesz znaleźć nawet taniej jeśli sprzedawca sam nie wie co sprzedaje.

Ciekawe, słyszałem coś zupełnie innego - Montblanca można trafić tanio, owszem, ale nie w Niemczech, gdzie jest trakrowany (np. na Flohmarktach) jak dobro narodowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, słyszałem coś zupełnie innego - Montblanca można trafić tanio, owszem, ale nie w Niemczech, gdzie jest trakrowany (np. na Flohmarktach) jak dobro narodowe.

Dlatego napisałem o szczęściu i wiedzy. Na pewno sprzedawca który zajmuje się piórami nie sprzeda go za grosze, trzeba liczyć na ludzi, którzy znaleźli to na strychu i sprzedają wraz z innymi rupieciami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszego kupiłem za 700 zł, w Polsce. Nawet działa, wystarczyło odmoczyć. Drugi kosztował mnie 800 zł, ale musiałem go robić, gdzieś na forum jest relacja. Trzeciego póki co nie kupiłem.

Oba były raczej sporo używane, do pełnego odświeżenia wymagałyby bardzo intensywnego polerowania. Stalówka jednego potrzebowała lekkiego podregulowania - nie musiałem jej prostować, tylko dobrze ułożyć na spływaku.

O nówce z papierami i pudełkiem w tej cenie można pomarzyć. Ale kto wie? Cuda się zdarzają.

 

Za około 500-600 zł daje się za to czasem upolować całkiem znośnego MB 146. Czasem mniej znośnego, za to taniej, a z naprawą w serwisie MB zamyka się w podobnej kwocie. I lepiej mi się nim pisze.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MB146 na niemieckim ebay'u to w tym budzecie mozna znalezc bez problemu, tutaj dwa przyklady:

http://www.ebay.de/itm/310730889285?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

http://www.ebay.de/itm/300956855735?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

 

Zas 149 jak na razie najtansze w dobrym stanie widzialem za okolo 900zl. No coz, 146 tez ladne pioro ;)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...