Skocz do zawartości

Waterman Exception Slim GT


kastorr

Polecane posty

Witam,

 

dość niespodziewanie natrafiłem na okazję cenowa na Watermana Exception oczywiście funduszy na niego nie miałem, ale cena niezwykle kusząca a i tak miałem go kupić bo brakuje mi do współczesnej kolekcji Watermanów. ;)

 

No i mam pióro dostałem w takim oto ładnym pudełku:

xi0f.jpg

rilh.jpg

 

W zestawie była jeszcze paczka naboi ale dałem ją swojej dziewczynie bo i tak ich nie używam - niech się cieszy :P

 

Piękny klips z wygrawerowanym P(?)/W Trudno bez macro to przeczytać ale ten mały element nadaje dużej dozy podkreślenia jakości czy pokazania produktu z najwyższej półki!

lrvr.jpg

jgp1.jpg

 

Na łączeniu obu ringów piękny grawer:

cpqr.jpg

 

tutaj też na skuwce

 

n038.jpg

 

Zaślepka na dole nic nadzwyczajnego:

 

oi1c.jpg

 

Charakterystyczne W  :wub:

 

32s4.jpg

 

No i świetna stalówka 18k:

 

7w10.jpg

 

Spływak i oznaczenie grubości stalówki:

 

lylt.jpg

vqcx.jpg

 

W pełnej okazałości:

 

5c35.jpg

 

Pióro standardowo napełnia się tłoczkiem lub nabojami - nie jest to zaletą ale też nie uważam to za wadę.

 

ay71.jpg

 

To już 6 Waterman w mojej kolekcji:

 

6t2l.jpg

Od lewej Waterman JIF S, Waterman Charlestone, Waterman Exception Slim, Waterman Carene, Waterman Perspective, Waterman Apostrophe

 

Tutaj wszystkie moje współczesne Watermany nadal w produkcji.

Brakuje Hemisphere, Expert, Serenite, Edson i Elegance :P Te trzy ostatnie chyba sobię odpuszczę :P

 

7je2.jpg

 

Tutaj porównanie wielkości z innymi popularnymi mazakami 

 

6d3n.jpg

Od lewej Sheaffer Prelude, Waterman Charlestone, Waterman Exception Slim, Waterman Carene, Waterman Perspective, Pelikan m200, Parker Vector

 
No i porównanie wielkości stalówek:
 
h1lj.jpg
Od lewej Sheaffer Prelude, Waterman Charlestone, Waterman Exception Slim, Waterman Carene, Waterman Perspective, Pelikan m200, Waterman Apostrophe, Waterman JIF S, Parker Vector
 
No i prawie zapomniałem próbka pisma (sorki wyszły jakieś nienaturalne kolory ;/)
n4xj.jpg
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P/W oznacza prawdopodobnie (przez analogię do Parkera Sonneta), że pióro było wyprodukowane we współpracy z Parkerem.

 

To Waterman współpracował z Parkerem? Możesz przybliżyć trochę temat?

 

Co do pióra to jest kwadratowe ale bardzo dobrze leży w dłoni, jeżeli ktoś trzyma pióro nisko w ogóle nie czuć różnicy w trzymaniu pomiędzy normalnym okrągłym a tym, jeżeli wysoko to bardzo fajnie można dopasować palce do tego kształtu i też wygodnie leży.

 

 

piórko pyszka! gratulować zakupu. na marginesie, faktycznie ten slim, to taki mało slimowaty jest. i jeszcze stara butelka florydy...

 

Faktycznie sam się zdziwiłem jak u sprzedawcy wyciągnąłem mojego grubaśnego PFMa do porównania i okazało się że są tej samej wielkości. Właśnie ta nazwa jest trochę mylna chociaż może adekwatna do wersji normalnej Exceptiona który jest wielkości MB149!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczailiśmy się w polskiej nomenklaturze, że jest wersja 'normalna' i 'slim' czyli mniejsza od standardu. Tymczasem na anglojęzycznych forach widziałem, że to właśnie Exception Slim jest ten 'standard' a Exception Ideal czy Night and Day są określane jako 'oversize'. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Przyzwyczailiśmy się w polskiej nomenklaturze, że jest wersja 'normalna' i 'slim' czyli mniejsza od standardu. Tymczasem na anglojęzycznych forach widziałem, że to właśnie Exception Slim jest ten 'standard' a Exception Ideal czy Night and Day są określane jako 'oversize'. :)

Czy to jest oversize? 

 

l086.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...