Skocz do zawartości

Tanie chińskie pióro na początek


Polecane posty

Cześć.

Potrzebuje dokonać zakupu jakiegoś taniego pióra chińskiego na rozpoczęcie przygody z pisaniem piórkiem.

Nie znam sie na tym, więc proszę o pomoc.

Budzet to ok. 50-60zl. Cienko piszące.

Znalazłem wiele takich piór po 10-15 $ na znanym portalu z chińskimi rzeczami. Myślicie, że warto tam kupić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Potrzebuje dokonać zakupu jakiegoś taniego pióra chińskiego na rozpoczęcie przygody z pisaniem piórkiem.

Nie znam sie na tym, więc proszę o pomoc.

Budzet to ok. 50-60zl. Cienko piszące.

Znalazłem wiele takich piór po 10-15 $ na znanym portalu z chińskimi rzeczami. Myślicie, że warto tam kupić?

Kup sobie w tej kwocie pilota 78g też ze wschodu a o wiele lepsze niż "chińczyk".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, zapisz się na ebaya i kup sobie w tej kwocie Haolilai 908 i Baoera 507 albo 100. Będziesz zadowolony.

 

Co do Pilota 78G - do dzisiaj nie wiem, za co to pióro jest tak bardzo chwalone. Mój leży praktycznie nieużywany w szufladzie. Jest brzydki, plastikowy, "ozdobiony" (a właściwie oszpecony) malowanymi ringami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Endoor - 2,90 usd z przesyłką? Oni coś zarobią, biorąc pod uwagę prowizję dla ebaya, koszt wysyłki, pewnie przez PayPal'a płaciłeś, więc prowizja dla PayPal'a dochodzi.. Ciekawe, ciekawe :)

Hahaha no jest to także dla mnie tajemnica. Zwłaszcza, że "normalna" cena w  opcji 'kup teraz' jest na poziomie 6$. Myślę po prostu, że sprzedają tego na prawdę dużo, a co do wysyłki przypuszczam, że mają jedną zryczałtowaną cenę miesięczną, tez pewnie bardzo niską, wynikajającą z umowy z jakimś przewożnikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co kupować tanie chińskie pióro, jak można kupić taniego Faber Castella?

http://allegro.pl/pioro-wieczne-faber-castell-basic-metal-okazja-i3422612048.html 

tu masz video recenzje TuzAnda http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/3241-faber-castell-basic/#entry41381

25zł to relatywnie prawie pół budżetu, ale w sumie bezwzględnie nie dużo. chyba warto dołożyć. jak to się mówi "później nie dokleisz" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując chińczyka ryzykujesz, że trafi ci się gorszy egzemplarz. Niektóre spisują się świetnie, ale może się zdarzyć że stalówką będzie drapała, pojawią się problemy z przepływem albo jeszcze coś innego. Tutaj stalówkę będziesz miał na pewno bardzo dobrą, Faber Castell jest znany z gładko piszących stalówek. A gdyby pojawił się jakiś problem - niemieckie pióro powinno mieć gwarancję. Chińczyka trzeba wyrzucić do kosza i kupić drugiego, albo bawić się w samodzielną naprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chińczyka możesz kupić nawet za 3,80 w tesco ;). podesłałem Ci pióro w takiej cenie, bo pisałeś o 50-60zł. ale jeśli jednak chcesz kupić pióro za 20-30zł to oczywiście jest to znaczna różnica.

 

ps. w cenie podobnej do FC masz też LAMY safari i vista (safari demonstrator) minusem tutaj są dedykowane naboje.

 

edit: to o czym pisze Rittel jest bardzo ważne. w tanich piórach rożnie bywa z jakością. pióra typu Lamy czy pilot 78g mają powtarzalną i dobrą jakość. Chińczyk to często loteria. w starszych piórach aerometrycznych często zdarzały się np przekręcone spływaki, luźne rurki "breathing tube" które uniemożliwiały napełnienie pióra w całości itd.

Edytowano przez Pilot Inspektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich latach jakość piór chińskich znacznie się poprawiła. Uważam, że to, co piszecie jest niesprawiedliwe i nie warto zachęcać kogoś na siłę do kupna Pilota albo Lamy :)

 

Mikromakro - pisałem Jinhao 15, to niezłe pióro, ale trochę nieporęczne (zwłaszcza po założeniu skuwki).

 

Sprawdź sobie na eBayu aukcje z bezpłatną wysyłką. Nastaw sobie maksimum na, powiedzmy, 15 PLN i kup chińczyka, który ci się spodoba.

 

http://www.ebay.pl/sch/i.html?LH_FS=1&LH_Auction=1&LH_AvailTo=163&_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A1%257C72%253A7455&rt=nc&_nkw=fountain+pen&_trksid=p3286.c0.m14&_sop=1&_sc=1

 

Wypróbuj, popisz, jeśli uznasz (a pewnie uznasz), że jedno pióro to za mało pomyśl o propozycjach złożonych przez przedmówców albo o jakimś Watermanie (Hemisphere mozna ustrzelić za około 50 PLN, a jest to świetne pióro).

 

Z pozdrowieniami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co Ci ten eBay.

Masz za dużo kasy?

Koszt przesyłki przewyższy wartość pióra.

Na Allegro pełny wybór chińskich piór.

Na Twoim miejscu kupiłbym jakiegoś Regala.

To pióra produkowane na Tajwanie - takich kapitalistycznych Chinach.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje jednak hurtownie Aris; masz możliwość reklamacji a w porównaniu z Ebay zaplacisz max do 5zł. więcej. A jak mieszkasz we Wrocławiu lub w pobliżu to się do nich przejdź.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...