Skocz do zawartości

Tanie chińskie pióro na początek


Polecane posty

"Darmowa" przesyłka wliczona jest w cenę pióra.

zdrówka

Przetestowałem to na własnej skórze, wylicytowałem pióro za $0,99 z darmową wysyłką. Zapłaciłem te 3 złote i po dwóch tygodniach miałem pióro. I to działające ;) Na allegro sama wysyłka kosztowałaby 7zł. Albo i 10.

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wyboru, do koloru:

http://www.ebay.com/sch/Pens-/7278/i.html?LH_FS=1&_nkw=fountain+pen&_sop=15

tak jak napisałem brałem udział w licytacji, startowała od 99 centów i nikt nie próbował mnie przelicytowywać.

 

A jeśli licytacja Ci się nie podoba - tu jest kup teraz za $2,99 z darmową przesyłką:

http://www.ebay.com/itm/Real-HERO-616-Fountain-Pen-Small-Vintage-Hooded-Nib-Golden-Black-Barrel-BARGAINS-/400470921107?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d3ded4f93

Na rodzimym portalu aukcyjnym zazwyczaj kosztuje ok. 20 zł + przesyłka.

 

Albo Haolilai Visamitry, który (wraz z darmową wysyłką z Chin) nadal kosztuje mniej, niż sama wysyłka z sąsiednich Niemiec:

http://www.ebay.com/itm/FOUNTAIN-PEN-HAOLILAI-908-MEDIUM-NIB-SILVERY-ORANGE-H037-/390530138385?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5aed690111

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, miałem fart ;) Drugie pióro z chin, które wtedy kupiłem kosztowało już jakieś $2,70 - ktoś próbował mnie przelicytować i niestety nie działa tak dobrze jak to za $0,99. W ogóle to była ciekawa sytuacja - dwa identyczne pióra (różniące się kolorem) kupiłem od dwóch różnych sprzedawców na eBayu, dostałem od nich dwa identyczne e-maile (z przeprosinami za to, że przesyłka trwa dosyć długo) napisane chińskim angielskim. Pióra przyszły tego samego dnia (zapłaciłem za oba w tym samym momencie), identycznie zapakowane i z identycznymi chińskimi znaczkami na kopertach. Magia Chin :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nasyciłem się tymi tanimi piórami. Może i jakością tak bardzo nie odbiegają od innych współczesnych produkcji i można wśród nich znaleźć perełki ale jak się zapłaci za pióro to jakoś bardziej się je szanuje, przyjemniej pisze i ma dla nas jakąś wartość sentymentalną. Przykładowo kupiłem sobie Pilota 78g zapłaciłem za niego 60zł i jakoś nie mam ochoty po niego sięgać przy takim PFMie czy Carence. Nie mówię, że trzeba przepłacać czy coś podobnego, ale jednak te droższe firmowe pióra lepiej się użytkuje niż taniego chińczyka, a na trudne warunki użytkowe mam Lamy Safarii. 

 

Ale pewnie macie rację co do tych chińczyków że warto ale trochę to loteria.

 

Z tą kasą za pióra to tak jak z kursami/siłownią/zajęciami dodatkowymi, dopiero jak MOJĄ kieszeń zabolało miesięczny bilet za siłownie to nagle nie było wymówek i dawałem z siebie wszystko. Jak poszedłem na dodatkowe zajęcia za które sam zapłaciłem, to już mi się nie chciało ziewać, notowałem skrupulatnie i 100% skupienia.

 

Im droższe pióro sobie kupisz (każdy ma jakiś horyzont cenowy) to tym większą wartością sentymentalną będziesz je darzyć i prawdopodobnie też lepsze pióro będziesz mieć :P 

 

Uff się rozpisałem

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naukowy fakt, jeśli w coś włożymy więcej wysiłku, pieniędzy będziemy to cenić bardziej i szanować. Nawet gdy kupimy pióro za 300zł kosztujące naprawdę 5zł będziemy się podobnie cieszyć i chwalić tym piórem jakbyśmy nabyli naprawdę pióro o tej wartości. Tak jest z wszystkim, z samochodami, książkami, ubraniami. Czyli zadowolenie z rzeczy kupionej i cena są wprost proporcjonalne 

 

Chinole z wszystkim ostatnimi czasy się poprawili, tzn. jakość wzrosła wszystkiego, ale nadal chyba chińskie jest chińskie, a niemieckie niemieckie :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wrocławskiej firmy Aris właśnie doszły do mnie dwa Jinhao, chwaliłam się w odpowiednim temacie. jeżeli inne chińczyki są jak te dwa, to chcę więcej! :D

 

Z Chińczykami podobno bywa różnie, ale ja nie narzekam :) Cała moja chińska armia pisze bardzo dobrze, poza jednym delikwentem, który od początku jest gdzieś w środku "przytkany" nieco :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chińczyków może nie całkiem tanich mogę polecić Jinhao 108 i Jinhao 99 - oba mam z hurtowni Aris z Wrocławia, pierwsze za około 35 zł, drugie za 52 zł. Używam ich już po kilka miesięcy i nie narzekam. Nie musiałem ich rozbierać, czyścić, ani nic podobnego, tylko tankuję i piszę. Jak zrobię im zdjęcia, to napiszę coś w rodzaju recenzji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Rozejrzyj się za Crocodile lub Picasso, nie są to może najtańsze chińskie pióra, koszt średnio między 60 a 200 PLN ale są bardzo ładne. Jeżeli chcesz mieć eleganckie i solidnie wyglądające pióro za rozsądną cenę, to gorąco polecam.

Crocodile 217, 606 lub 517 A (tym cały czas piszę i polecam)

Picasso 903, jest cudne szczególnie w wersji niebieskiej.

Jeżeli zaś szukasz czegoś bardzo taniego to Baoery, wyglądają nieźle i nie są drogie.

Google podpowiedzą, jest kilka sklepów internetowych w których można kupić te pióra. Jak coś napisz na privie podam adres do ciekawego sklepu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...