Jump to content

Pióro, duże , duża stalówka :D


Recommended Posts

Na wstępie, witajcie wszyscy :) z racji,że poprzednie forum przypomina pustkowie bez życia, temat który tam założyłem przenoszę słowo w słowo tutaj :) Liczę, że tutaj mi pomożecie :)

Witajcie, od ostatniego czasu jak kupiłem sobie pióro minęły już prawie 2 lata więc postanowiłem sobie coś kupić aby mieć jakieś urozmaicenie w tym czym piszę.

Moje wymagania:

-Cena do 300 zł (i tak muszę jeszcze odłożyć połowę z tego)

-Lubię duże pióra, masywne ciężkie, wprost urzekają mnie wielkie stalówki jak np w pelikanie m1000 jednak nie ma możliwości abym sobie pozwolił na takie pióro.

-Mimo wszystko ma być to pióro do codziennego użytku, aktualnie używam F-C Ambition wersji stalowej z F-ką, takiej też stalówki będę szukał.

-Bardzo ważne, sekcja ma być szeroka i długa, wiele osób tego nie lubi, jednak zauważyłem, że trzymam każde pióro za korpus, bo niewygodnie mi jest trzymać je za sekcje, mam po prostu duże palce i jest to dla mnie męczące po pewnym czasie, nawet we wspomnianym F-C korpus jest troszkę za wąski dla mnie, o ironio ;p.

-Równie ważne, skuwka ma się trzymać pióra, świetnie jakby była zakręcana. Jednak w przypadku zakręcanej boję się o gwint. Jak to jest? Nie miałem jeszcze pióra z wkręcaną skuwką.

Ogółem, pióro ma służyć mi na co dzień, lubię nosić je przypięte do koszuli, w kieszeni itp itd.

Z moich poszukiwań w oczy rzucił mi się Faber Castel E-Motion oraz Pelikan Pura m40

Jakieś propozycje icon_smile.gif?

Link to comment
Share on other sites

Guest nilfein

Pelikan w wersji 215. Waga - dość słuszna, choć gigant to to nie jest. Bardzo dobre i wytrzymałe pióro. Skuwka zakręcana - nie powinna sprawiać problemów. W okolicach 300 zł powinno się dać upolować na Alle.

Z większych i wygodnych piór, znacznie poniżej założonych 300 zł możesz rozważyć Lamy Safari/Vista/AlStar. Dobre woły robocze, ale skuwka wciskana. No i nie każdemu design pasuje.

W okolicach 300-400 zł możesz też polować na coś marki Visconti. Rembrandt/Van Gogh fajnie leżą w ręku i mają fantastyczne stalówki.

A jak chcesz sporej dywersyfikacji, to faktycznie - Jinhao/Baoer/Duke/inny chinol. Za 300 będzie tego sterta i szansa, że któreś z nich faktycznie będzie pisać ;)

Link to comment
Share on other sites

Po szybkim zapoznaniu się z tym co mi proponujecie, Regal OXFORD wygrywa i mnie urzeka, za ile można dostać to pióro i co ważniejsze, gdzie?

oxford11.jpg?w=610Przeglądając natrafiłem na wyglądające w ten sposób, wzbudziło ono we mnie zachwyt.

Macie też propozycje piór które są łatwiej dostępne? (z wyłączeniem wcześniej wspomnianych)

Zastrzegam sobie, że nie mam ochoty kupować pióra "pocztą" jak i używanego.

Link to comment
Share on other sites

Pooglądaj sobie pióra Jinhao,...

Zaproponowałbym Jinhao 159. Osobiście używam Wing Sung 590 (ja akurat wymieniłem stalówkę, tak wyszło) i może jeszcze rozważ Danitrio Cum Laude - wymiary minimalnie większe nawet od MB 149 (też mieści się w budżecie). Może jeszcze TWSBI Diamond 580 (cena ok. 50$ + 12$ wysyłka).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...