Jump to content

jak Pilot 78 poznał Dziadunia


Ann_gd

Recommended Posts

Zwlekli mnie z łóżka o 4.00 rano dziś, śniadanie, kawa, torba, aparat i do auta. Plener fotograficzny w skansenie w Olsztynku, wstęp za wszelakie sznureczki, drzwiczki, szlabaniki itp :D identyfikator ma moc.

Jednym okiem zerkając jeszcze po pokoju, czy wszystko na wycieczkę spakowane, mignął mi Czerwony z biurka. Ok, wskakuj, pojedziemy. Po coś te przegródki w torbie są. Dojechaliśmy, krótka organizacja na miejscu i heja na pole. Od 9.00 dopiero domki zostały pootwierane dla zwiedzających, poleźliśmy zatem zajrzeć w każdy kącik. W jednym kąciku było biureczko. Śliczne. Na biureczku był ON:

imgp02070.jpg

Kałamarz z półeczką i w środku maczanka z rdzą. Cudo.

imgp02080.jpg

Nie mogłam nie pozwolić na takie spotkanie, ale aby szok kulturowy i wiekowy nie był zbyt gwałtowny dla 78, bo jeszcze by się dziecku ulało, to starałam się delikatnie i pomału, małymi kroczkami.

imgp02000.jpg

imgp02020.jpg

imgp01990.jpg

imgp02030.jpg

Bojąc się bezpośredniej konfrontacji (nie znam jeszcze smarkacza zbyt dobrze, a jakby niekulturalny był? do Dziadunia to tak nieładnie... szacunek winien być), spakowałam Czerwonego do taszy, tam gdzie chwilowo jego miejsce i poszliśmy dalej. A dalej biureczko aż się prosiło o stalówkę jaką bądź, cokolwiek, nawet plastikową. Nie mogłam przejść obojętnie, starałam się usadzić wiercące i spadające dziecię gdzieś wśród historii.

imgp02360.jpg

imgp02370.jpg

Udało się, nawet oddech wstrzymałam robiąc zdjęcie, aby mi smarkaty grzecznie usiedział, udało się, tak z grubsza :)

Warsztaty były fotograficzne i miałam się uczyć, toteż widać, jak się uczę a jak mój aparat sobie ze mnie czasem podśmiechujki urządza, ale i tę bestię opanuję. Kiedyś.

Link to comment
Share on other sites

Świetna sesja zdjęciowa.

Kałamarz z półeczką i w środku maczanka z rdzą. Cudo.

Bardzo lubię tego typu kałamarze.

imgp02000.jpg

Widać, dziadek wyrwał fajną laskę ;) Dobrze, że znalazł chwilę dla młodziaka.

Link to comment
Share on other sites

@Ann_gd Wspaniała sesja zdjęciowa. Gratuluję ci i talentu pisarskiego i wyobraźni. :) Biurko ma taki bordowy blat. Jak dla mnie dość zastanawiające raczej się z takim nie spotkałem dotychczas. A powiesz dokąd była ta wycieczka?

Link to comment
Share on other sites

dziękuję redface wycieczka po skansenie w Olsztynku, stąd takie biureczka kolorowe. To była część warmińska skansenu, mają jeszcze część litewską. Jeżeli nic nie kręcę, to skansen został przeniesiony z Królewca, tam brakowało im miejsca :) w jednym z tych gospodarstw była kręcona "Kołysanka" Machulskiego - baaaardzo przypadł mi ten film do gustu, uśmiałam się i chciałam zobaczyć przy okazji te chaty. Skoro mogliśmy wszędzie wejść, to jak tu nie skorzystać!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...