Skocz do zawartości

Czarne i cygarowate? Montblanc 146


ArielN

Polecane posty

  • 3 weeks later...

Byłby ktoś w stanie pokusić się o porównanie takich piór jak MB146, Aurora88 i inne tego pokroju? Te pióra to klasa sama w sobie, z wyglądu to A88 bije na głowe MB146, ale zastanawiam się jak wypadłaby w porównaniu podobnym do tego które zrobił konis przy okazji Sailora. Było ono wtedy bardzo ciekawe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Mnie z kolei to pióro nie zachwyca. Po tym co się naczytałem i naoglądałem w sieci to napaliłem sie na srebrną 146-tkę jak szczerbaty na suchary :>. Po wizycie w sklepie jednak zrezygnowałem, wręcz zawiedziony całością.

Jak wpadnę na kolejne warszawskie spotkanie chętnie przetestuje modele z lat 80-90 - tak zachwalane przez forumowiczów. Chciałbym coś tak klasycznego z dużym "zbiornikiem na paliwo" do codziennego pisania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da się naprawić. Raczej... :unsure: Pytanie tylko, czy warto zawracać sobie głowę, Cała zabawa przy kupowaniu piór vintage polega na tym, by wiedzieć co w jakim modelu jest najbardziej awaryjne/trudne do naprawy, W przypadku Montblanca 146 będzie to zazwyczaj mechanizm napełniania,

Jeśli tłok pracuje i zachowuje szczelność, mamy już pół sukcesu. Resztę przeważnie da się zrobić.

Oczywiście - nie mówię tu o pęknięciach czy braku elementów pióra. Destruktów do codziennego użytku - poza ewentualną kanibalizacją - nie kupujemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

MB z lat 50. butik nie naprawi.

Podobno w Hamburgu mają serwis wyspecjalizowany w starociach i podobno ceny usług są z kosmosu. Plotki, plotki...

 

Cena jest z kosmosu i to nie plotki, można zadzwonić i się dowiedzieć ;)

340,00 ojro za większość piór vintage, czyli prawie tyle co oferują na jebayu za całe pióro w miarę dobrym stanie. Ale oczywiście wartości sentymentalnej nie da się przecenić i pewnie niektórzy są w stanie się na to skusić.

 

pozdr!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...