Skocz do zawartości

Systemy napełniania czyli jak to działa


Ann_gd

Polecane posty

ok, a jak dokładnie wygląda tankowanie?

Wyobrażam sobie to tak:

1. pióro stalówką do atramentu

2. dmuchać w otworek na szczycie korpusu (ciśnienie zgniata gumowy woreczek)

3. przestać dmuchać (gumowy woreczek wraca do pierwotnego kształtu wciągając atrament)

4. zakończyć tankowanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheaffer snorkel?

no dobra, to czego jeszcze nie wiem? :D

Systemy napełniania są bardzo ciekawe same w sobie... przynajmniej wg mnie ;) niedługo trzeba będzie zmienić temat wątku :D

Crescent filler:

500px-CrescentFillerSchema.svg.png

Najciekawszy wydaje mi się pierścień blokujący pod półksiężycem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłok to okrągła zastawka, nieszczelna przy ruchu w górę i szczelna przy ruchu w dół. Między sztyftem a korpusem znajduje się (a przynajmniej powinna) porządna uszczelka. Podczas wciskania sztyftu, nad tłokiem powstaje przestrzeń o obniżonym ciśnieniu. Dolna część korpusu jest od wewnątrz rozszerzona (widać to na powyższym rysunku), więc na końcowym odcinku pracy tłoka następuje dekompresja i pojawia się ssanie (ciśnienie wyrównuje się).

Nie mam tego modelu TWSBI. Możliwe, że w tym przypadku zastawka znajduje się między korpusem a sztyftem, a sam tłok zachowuje szczelność przy ruchu w obu kierunkach. Teoretycznie, takie rozwiązanie też by się mogło sprawdzić.

Nie znam ortodonty. Mój awatar jest jakby skazany na permanentny uśmiech. Konsekwencja niedoboru tkanek.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...