Skocz do zawartości

Montblanc Starwalker made in China


konis

Polecane posty

Odszukałem pióro w czeluściach szafy i jak zapowiedziałem w wątku z recenzją Baoer'a 79, przedstawiam.

Pióro otrzymałem jako prezent z okazji większych zakupów w Chinach. Na pierwszy rzut oka, nawet ładne.

Nic zresztą dziwnego, bo design "zapożyczony" od Montblanc'a.

5910e4b7c82a37a5.jpg

ef58657ad989db32.jpg

Niestety. Przy bliższym spojrzeniu już tak dobrze to nie wygląda.

Mimo "zmałpowanej" śnieżynki, klips sprawia wrażenie jakby miał zaraz odpaść.

a556ac4a74cc4a0f.jpg

Grawer napisu MONBLANC na obwodzie skuwki razi tandetą.

47f560e5f00d2cba.jpg

b364f4f08e28542c.jpg

Producenta tego wynalazku, trudno jednak winić za brak dbałości o szczegóły.

Pokusił się nawet o wygrawerowanie numeru wyrobu na klipsie.

0186f3bae538094f.jpg

Stalówka nie za bardzo nadawała się, aby nią można było normalnie pisać, więc zamontowałem w piórze złotą stalówkę Pelikana. Dzięki takiemu zabiegowi, wartość pióra wzrosła 15 razy w stosunku do jego pierwotnej wartości :lol: :lol: :lol:

68d06b616dd81200.jpg

b1d0df8db81917b1.jpg

Skuwka jest zakręcana i można ją też nakręcić na końcówkę pióra, dzięki temu mocno i pewnie się w tym miejscu trzyma.

823ee68cc191ad4b.jpg

Po zmianie stalówki, piórem można normalnie i w miarę komfortowo pisać. Tylko jak z takim wynalazkiem pokazać się publicznie?

757f9f66adcec807.jpg

Dobrze, że chińscy producenci powoli odchodzą już od oznaczania swoich wyrobów znakami towarowymi znanych marek, a ich wyroby oznaczone własnymi znakami firmowymi robią się coraz lepsze jakościowo.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia Konis. Oprócz podróbek niskiej jakości, gdzie nawet po doborze kolorystyki widać, że mamy do czynienia z imitacją, Chińczycy produkują też wersje bardziej dopracowane. Te ostatnie niestety sprzedają się w Polsce ilościach hurtowych. Nie mówiąc już o rynku włoskim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mb Starwalker na spływak od spodu nasadzają - jak określa to polski serwis Mb - paznokieć.

Takie cuda, tylko w oryginale...

Znaleźć niszę i dać klientowi, czego chce. Takich kolorów w oryginale nie uświadczysz (no, prawie...).

image001oko.jpg

Ale - coś za coś. Ten roller był trochę trochę używany, a chyba jednak nie powinien...

image002eqy.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...