Skocz do zawartości

Montblanc 322


Alveryn

Polecane posty

Jaki komentarz?

Wbrew pozorom, nie wszystkie pióra kupuję na aukcjach.

Wbrew pozorom, nie wszystkie pióra, które otwieram, są moje. :P

Pan Bóg dał nam robale zwane czerwcami, żeby nie trzeba było kombinować z nitką.

Przy okazji, jeśli ktoś ma luzem oryginalną stalówkę do tego modelu, poproszę o kontakt na PW. Albo przynajmniej o zdjęcie takowej.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo z gumą od weków. :P

Od wewnątrz pełna krystalizacja, z zewnątrz bardziej przypomina plastik. Zrobiłem zdjęcie i od razu zabrałem się za kruszenie. Jedyny plus, to że nic się nie przykleiło do korpusu. Za to na sekcji pod nitką i starą gumką znalazłem resztki jeszcze starszej gumki. :D

Zawsze mam dylemat, czy tego typu wątki otwierać w Galerii, czy w Naprawie.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz nowe zajęcie ;) Pokaż, z czego i jak dorabiasz blaszkę, no, chyba, że pójdziesz na łatwiznę i użyjesz gotowca ;)

Blaszkę można zrobić z puszki po skumbriach w tomacie (tą sztywną) a tą giętką z puszki po browarku, ale po co się męczyć, jak są gotowe i wystarczy przyciąć na odpowiednią długość. A @skwercio, jak chce być czeladnikiem u mistrza, to najpierw musi lecieć po browar i puszkę ze skumbriami w tomacie na zagrychę, a potem dopiero może zgłębiać tajemnicę warsztatu mistrza :D.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spływak wybity, stalówka nie zmieniła pozycji i tkwi sztywno w piórze. Jest za duża - to autentyczny, firmowy WING-FLOW 14KT GOLD PLATED. Na części schowanej w piórze i na spodzie pozostało niemal kompletne złocenie, część odkryta za to ma piękny kolor srebrny. Dodając do tego informację, że ostatnimi laty pióro raczej nie było używane, wnioskuję, że podmiany dokonano dość dawno. Być może wtedy, kiedy zainstalowano tą piękną gumkę i zgubiono blaszkę.

Kusi mnie, żeby poświęcić jednego ze zdobytych przypadkiem, poobijanych celuloidowych no-name i wsadzić do pióra małą stalówkę "Warranted 14Ct 1st Quality". Wprawdzie to nadal nie będzie oryginał, ale zawsze o krok bliżej.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Warranted" z moich zapasów nie pasowały, oryginalna stalówka MB też jakoś się nie objawiła, za to udało mi się dzisiaj "znaleźć" złotego Sheaffera 33. Nie obeszło się bez małego obejścia (spływak był luźny; wyglądał, jakby ktoś go w kilku miejscach szlifował), ale w końcu wszystko poskładałem. Przynajmniej stalówka przylega na całej długości do spływaka.

Pierwsza próba rozruchu zaliczona (już z gumką, ale jeszcze bez blaszki i z sekcją tylko lekko wetkniętą w korpus).

MB322-03.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

cathedralpens.co.uk

Pierwszy raz tam zamówiłem, do tej pory jakoś udawało się kupować mniej więcej tyle samo piór bez gumek, co wraków ze sprawnymi gumkami. Ale nie wszystko można połatać po chińsku.

Niedawno była mała afera z tzw. silikonowymi gumkami, na ten moment lateksowe to jedyny w miarę bezpieczny wybór (chyba, że ktoś potrzebuje rozmiaru 18 - wtedy można spróbować z vintagepens.com). Okazuje się, że biała "guma" może być bardziej agresywna od wyziewów z lateksu.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę: www.ebay.pl/itm/390525325409

Nie od tego modelu, ale potencjalnie pasująca.

Cena końcowa około 320 zł (co nie znaczy, że dałoby się przebić za 325 zł), przesyłka prawie 50 zł. Cło + VAT od tego - około 100 zł. Razem około 470 zł, bez gwarancji, że będzie pasować.

"Prawie nowego" MB 146 (z urwanym tłokiem, szczegół :P) kupiłem kiedyś za 400 zł. Reflexa o podobnej budowie do MB 322, ze złotą stalówką, kupiłem za około 200 zł. Serwis za nową stalówkę do MB 146 woła ok. 500 zł.

Co prowadzi do konkluzji, że cena końcowa na aukcji była lekko przegięta.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, których. TD i dźwigienki robię z zamkniętymi oczami, Snorkele z jednym otwartym. Plungery po prostu kupuję sprawne - wychodzi mi na razie co najwyżej złożenie jednego sprawnego z trzech wraków. ;)

Umiem wyciąć uszczelkę, umiem uszczelnić. Zdecydowanie za rzadko wychodzi mi bezstratne rozkręcenie na kawałki.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montblanc 322 - zrobiony, działa. Wprawdzie spływak kwalifikuje się do wymiany, a stalówka pochodzi z zupełnie innej bajki, ale kto by się przejmował takimi pierdołami? :P

MB322-04_zpscf35a08d.jpg

Bardzo fajne piórko. Aż szkoda, że to już koniec.

(Przynajmniej do czasu upolowania właściwej stalówki ;)).

Jeszcze jedno zdjęcie - ciekawostka.

MB322-05_zps9d48b9d4.jpg

Na górze Montblanc 322. Na dole - Reflex 320.

Oczywiście, nie ma mowy o zbiegu okoliczności. :)

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...