Skocz do zawartości

Stalówkowe egzorcyzmy - Sailor 1911


Alveryn

Polecane posty

Pióro z ciekawą dolegliwością - stalówka to dość mokre H-M, ale przerywa w momencie poprowadzenia kreski w określonym kierunku. Zawsze!

Pod lupą nie było widać nic podejrzanego.

Wziąłem większą "lupę" i... :P

Sailor1-1.jpg

Prawa połówka jest minimalnie większa i posiada lekki kant. Była też odrobinę przesunięta w dół względem lewej, ale to poprawiłem przed zrobieniem zdjęcia.

Jednak Japończyk też człowiek, czasem coś przepuści.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Sailorze Prof Gear też był od nowości lekki defekt stalówkowy, ale wystarczyło wyjąć stalówkę i "palcyma" doprowadzić do porządku. Jak widać coś z osławioną jakością made in Japan też nie do końca jest dobrze. No chyba, że (podobnie jak z samochodami) delegowali część produkcji do Anglii czy do innych takich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro z ciekawą dolegliwością - stalówka to dość mokre H-M, ale przerywa w momencie poprowadzenia kreski w określonym kierunku. Zawsze!

Pod lupą nie było widać nic podejrzanego.

Wziąłem większą "lupę" i... :P

Sailor1-1.jpg

Prawa połówka jest minimalnie większa i posiada lekki kant. Była też odrobinę przesunięta w dół względem lewej, ale to poprawiłem przed zrobieniem zdjęcia.

Jednak Japończyk też człowiek, czasem coś przepuści.

Jeżeli to ta sama stalówka lubelska, którą oglądałem na spotkaniu, to nawet spore powiększenie nie dawało rzeczywistego obrazu sytuacji. Wykluczasz wyszczerbienie irydu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykluczasz wyszczerbienie irydu?

Raczej wykluczam. Zbyt nowe pióro, poza tym nie widać śladów korozji czy innego wykruszenia na lewej części ziarna. Prawa wygląda na niedokładnie oszlifowaną, ma niedużą "płetwę" - na zdjęciu można ją poznać po kształcie refleksu. Przepływu nie blokuje, ale stawia lekki opór przy pisaniu pod pewnymi kątami.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...