Skocz do zawartości

Kaweco Piston Filler


Polecane posty

Wydarzyła się rzecz niebywała. Kaweco wypuściło pióro napełniane tłokowo, podglądem na stan atramentu, wykonane z Aluminium ale niestety za 150€ i z klipsem na stałe. Te dwie rzeczy mi się w nim nie podobają :) Czy tylko mi przy tak krótkim piórze nie pasuje tak długi klips?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez przesady, należałoby zadać pytanie dlaczego tak długo zajęło włodarzom marki wprowadzenie na nowo tego modelu Sport Piston Filler. Tak dla przypomnienia historii. Kaweco Sport P.F. był oferowany od 1938 do 1949 w trochę innej formie tej zakręcanej "dupki" na korpusie a w niemal takiej samej formie jak ten nowy był produkowany od 1953 do 1965r. W roku 1970 pojawił się z inną stalówką i w takiej postaci zakończył swoje istnienie w latach 1972-73. Także to nie jakaś sensacja a kolejny powrót tego modelu.  Co do klipsu, to kwestia swojego punktu widzenia, pióro ewidentnie nawiązuję do tych z przełomu lat 60-70 choć trzeba przyznać że te stare pióra nie miały w ogóle klipsów. U mnie znowu brak klipsu w piórze "szczypie w oczy" pióra bez klipsów wydają mi się jakby były niekompletne/zdekompletowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardzo lubię pióra tej konkretnej marki. Są bardzo poprawne, stalówki mi odpowiadają, a te ostatnie wypusty z klipsem (Kaweco Art Sport) są fenomenalne. Jedynej rzeczy, jakiej mi brakowało, to właśnie innego niż naboje systemu napełniania i wychodzi na to, że Kaweco wreszcie dowiozło. Ja jestem na tak! :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...