Skocz do zawartości

Pióra z tytanu


Wędrowycz

Polecane posty

Pióro z tytanu. Dremel, palnik, i parę godzin relaksu. Pióro z mosiądzu. Dremel, później obróbka kwasem do lutowania. Robiłem to pierwszy raz, dlatego niezbyt dobrze wyszło.

A na trzecie pióro mnie nie starczyło cierpliwości, dlatego bez żadnej obróbki po prostu podgrzał tytan palnikiem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Wędrowycz napisał:

Pióro z tytanu. Dremel, palnik, i parę godzin relaksu. Pióro z mosiądzu. Dremel, później obróbka kwasem do lutowania. Robiłem to pierwszy raz, dlatego niezbyt dobrze wyszło.

A na trzecie pióro mnie nie starczyło cierpliwości, dlatego bez żadnej obróbki po prostu podgrzał tytan palnikiem.

 

Rzeczywiście że sami pióra byli kupione w Chinach, ja tylko troszeczkę zmieniłem ich wygląd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaciekawił sam tytan, nie chce się wypowiadać na temat tych konkretnych piór, to wiadomo kwestia gustu. Przeglądałem z ciekawości oferty piór wykonanych z tytanu na Ali. Wygląda to ciekawie, patrząc na ceny niektórych piór jestem w stanie uwierzyć że te pióra rzeczywiście wykonane są z tytanu. Ogólnie oferta jest ogromna, tylko trzeba się pilnować bo część piór ma wspólnego z tytanem tylko kolor co w cale nie jest takie złe bo niektóre znane formy piór wyglądają świetnie w tym kolorze. Np.coś ala Lamy Safari w kolorze tytanu, nieźle to wygląda tylko wiecie kolor prawdziwy tytanu a nie coś co udaje tytan, jeszcze jak jest imitacja szczotkowania, no fajnie to wygląda. Wpiszcie sobie w wyszukiwarce fountain pen titanium. 

@Klerk Kolego dla ciebie też coś się znajdzie, wiesz o tym że Chińczycy od dłuższego czasu oferują pióra w formie kitu do samodzielnego montażu? Możesz kupić sobie zestaw, zestawy elementów z których po swojemu złożysz pióro, wykańczając, zdobiąc je wg.własnego pomysłu. Wpisz sobie w wyszukiwarce fountain pen kit, fountain pen diy kit i wyskoczą różne oferty takich zestawów.

Napiszecie po co pisać po angielsku jak strona Ali jest niemal cała spolszczona. Wyszukiwarka inaczej reaguje gdy piszecie po polsku a inaczej po angielsku, wyniki wyszukiwania różnią się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...