Skocz do zawartości

Czy mozna mydlo zamiast srodka do naczyn?


filifionka

Polecane posty

Znalazlam instrukcje odnosnie plukania piora przed uzyciem. Ma byc detergent, cos w rodzaju tych do mycia talerzy. I dodatkowo planuje pierwsze uzycie mojego ostatniego piora. Pechowo wyskoczyla mi alergia na detergent uzywany od lat. Chwilowo nie wiem co mnie nie uczuli. Czyli -mozna mydlo, czy raczej zniszcze pioro? Wiem, ze nie w kazdej sytuacji mozna podmienic, ale tu sie pogubilam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2023 o 12:38, Tyci napisał:

Problem może pojawić się gdy w piórze pozostały jakieś resztki smarów montażowych

Właśnie też kiedyś mnie zastanawiało, czy są atramenty z zawartością alkoholu (czy podobnego środka), wystarczającą do wypłukania resztek smarów? Jeśli tak, to które to?

Domyślam się, że tylko obecność tłoczka powoduje potencjalne zagrożenie ze strony jakiegoś smarowidła, bo jakoś nie wyobrażam sobie, żeby stosowanie tego problematycznego dodatku, miało jakieś uzasadnienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2023 o 22:45, zami napisał:

Domyślam się, że tylko obecność tłoczka powoduje potencjalne zagrożenie ze strony jakiegoś smarowidła, bo jakoś nie wyobrażam sobie, żeby stosowanie tego problematycznego dodatku, miało jakieś uzasadnienie.

Wbrew pozorom w wielu operacjach montażu używa się smarów/olejów w trakcie operacji montażowych, poza tym jakieś tłuste resztki mogą zostać po obróbce mechanicznej elementów - nie zostały w odpowiednim momencie dokładnie umyte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...