Skocz do zawartości

Jinhao 85 'na bogato' - złoto i szafir


NimnuL

Polecane posty

Cześć, 

Nie przepadam za złotymi akcentami w piórach wiecznych, ale w tym wypadku to połączenie kolorystyczne złożyło się w moich oczach w sensowną całość, więc zamówiłem, a kilkanaście dni później listonosz zapukał trzy razy. Jinhao 85 jak pisze, każdy wie. A jak wygląda? Na pewno nie jak pióro za 25.85zł z przesyłką :)

DSCF8284-copy.jpg

DSCF8284-copy.jpg

DSCF8287-copy.jpg

DSCF8293-copy.jpg

DSCF8291-copy.jpg

DSCF8289-copy.jpg

DSCF8294-copy.jpg

DSCF8295-copy.jpg

DSCF8296-copy.jpg

DSCF8297-copy.jpg

DSCF8299-copy.jpg

DSCF8298-copy.jpg

DSCF8299-copy.jpg

DSCF8301-copy.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

48 minut temu, Ann_gd napisał:

Wyrosłam z zachwytów nad piórami "inspirowanymi".

Kolory ok, ale reszta.... 😬

Daj Boże jak najwięcej takich "inspiracji"🤩, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, i teraz, i w przyszłości..., abyśmy mogli cieszyć się prawdziwym życiem a nie fotoplastikonem😄😂🤣. Celowo wybrałem taki "model z lat '60-tych"

71uF4VbiL+L._AC_UF1000,1000_QL80_FMwebp_

..bo z tego czasu również wywodzą się pióra, które również mi się podobają.

33 minuty temu, NimnuL napisał:

....nigdy nie widziałem oryginału na żywo,....

Ja też nie widziałem, ale na szczęście obecnie jest wiele "podróbek" (czyja to sprawka🤔....😇), jest o co oko zaczepić, a jak się kto ogarnie to i przygarnie!😉

A wracając do pióra: po prostu perełka, a zwróćcie uwagę jak perfekcyjnie obsadzona stalówka, okaz na pokaz! Jestem przekonany, że pisze wyśmienicie👍. Gratuluję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyliscie na ceny alledrogo? "Zaledwie" 160+ do 200. I wyslanie. I moze clo. Ze 300 jak nic wyjdzie. :gaah:

 

A przy okazji ta wersja przypomina mundurki galowe ze zlotymi sznurkami. Te z wojska i ze szkol XIX-wiecznych. Niektore byly bardzo eleganckie.

Edytowano przez filifionka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/13/2023 at 5:47 PM, Klerk said:

pisze wyśmienicie

Jestem zauroczony tym jak przyjemnie się nim pisze - delikatnie szorstka stalówka, praktycznie idealnie wpasowuje się w mój gust. Jak dotąd jest to najlepiej piszące chińskie pióro z którym miałem do czynienia. Nie mam szczęścia do złotych stalówek, za to 'plebejskie' egzemplarze z dalekiego wschodu trafiają mi się doskonale. 

 

IMG-20231016-080409848.jpg

 

 

IMG-20231016-080540348.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...