Jump to content

Pilot Custom 742 - stalówka


Recommended Posts

Cześć,

Witam wszystkich forumowiczów! Przede wszystkim wybaczcie mi, jeśli umieszczam post w nieodpowiednim dziale, jestem tu zupełnie nowy, założyłem konto specjalnie dlatego, gdyż mam nadzieję że pomożecie rozwiązać mój problem. Do rzeczy:

Od pewnego czasu posiadam pióro Pilot Custom 742, to moje pierwsze japońskie pióro, jak również pierwsze ze złotą stalówką i zakochałem się od pierwszego kontaktu. Niestety piórko uległo małemu wypadkowi po którym musiałem oddać je do nib majstra żeby poprawił uszkodzenia. Pióro wróciło piszące, niestety konieczne było szlifowanie ziarna stalówki co spowodowało zmianę charakterystyki pisania jak również grubości kreski. Stalówka to soft fine medium (SFM), co przy drobnym piśmie była w górnej tolerancji grubości kreski. Stalówka była też odrobinę bardziej niż odpowiednio mokra, co w zasadzie mi odpowiadało. Na większości papierów - nawet tych średniej gramatury i jakości nie było problemu z przebijaniem oraz ze zalewaniem się liter. Niestety po szlifie kreska stała się na za gruba do mojego stylu pisania, poza tym zmienił się też profil ziarna i teraz chwyt pióra jest zupełnie inny, pomimo że pisze bardziej gładko to bardzo często przerywa z racji złego ułożenia ręki.

Pytanie do was:

Czy istnieje możliwość dokupić tylko stalówkę? Szukałem w sieci, ale nic nie znalazłem. Stilo&stile odpowiedziało mi że pilot nie sprzedaje swoich stalówek osobno, ale nie wiem czy chodziło im tylko o Europę czy o cały świat. Jeśli chodzi o japońskie strony to nie mam pojęcia gdzie szukać. 

 

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Pióro dostałem w prezencie, kupione ma pensachi.com. Nie mam pojęcia jak wygląda kwestia gwarancji w tym zakresie, wiadomo że sklep odeśle do producenta, ale skoro ktoś już ingerował w stalówkę to może okazać się że wysyłka, czas psu w d...e bo pilot i tak jej nie uzna... Niemniej jednak dziękuję za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Gwarancja po szlifowaniu ziarna została unieważniona zapewne. Jedynie zwrot zostaje przy udawaniu, że nic się nie zrobiło tylko pisze jednak za grubo i Ci się nie podoba (jeśli jeszcze mieścisz sie w czasie zwrotów). Oczywiście to jest nieuczciwe.

Link to comment
Share on other sites

Wolałbym raczej uniknąć tego rodzaju zabiegów. Wewnętrznie mam przeczucie że i tak nic z tego nie wyjdzie. Z innej beczki: czy istnieje możliwość zmniejszenia grubości kreski poprzez jakieś szlifowanie / profilowanie ziarna stalówki? Jeśli tak, to czy gdzie takiego specjalisty szukać?

Link to comment
Share on other sites

 @Luk3n wygląda na to, że miałeś podwójnego pecha, najpierw upadek/wypadek pióra, a potem naprawa przez "niby majster", niestety nie trafiło do piórmistrza😒.  Potwierdza się przysłowie: "nieszczęścia chodzą parami". To o co prosisz (szlif ziarna) powinien być z Tobą uzgodniony i wykonany już na pierwszym etapie naprawy. Teraz będzie trudniej.   W takiej sprawie Forumowicze tradycyjnie są przekierowani przez @Ann_gd do Przemka z Chorzowa, ale tym razem ją ubiegnie: 

https://www.penrepairshop.com/o-nas-kontakt-1

Koniecznie uzgodnij dokładnie na początku, jakie masz potrzeby.

 

Edited by Klerk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...