Skocz do zawartości

Stalowka Pilot luzem - realne?


Adrian Marek

Polecane posty

Sytuacja wyglada tak:
Chcialbym wstawic do Pilota Kakuno stalowke F - i najpewniej skonczy sie nabyciem Pilota Plumix oraz wykorzystaniem go jako dawce narzadow (AFAIK, te elementy sa przekladalne), jednak wpadlo mi teraz do glowy, ze moze da sie gdzies w Polsce kupic sama stalowke?
Teoretycznie powinno chyba byc taniej i bez zbednego marnotrastwa... 

Szybkie rozejrzenie sie w Sieci sugeruje, ze takie rzeczy chyba nie sa sprzedawane, ale moze jednak gdzies ktos widzial?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się nimi gładko pisać, jeżeli będziesz rygorystycznie trzymał właściwy kąt pisania. Nie mam F Plumixa więc nie porównam, ale obawiam się że może też przez swój charakter mieć szerokość raczej bliższą normalnej M niż F w Pilocie.

Stalówka od WingSunga to dobry pomysł, są dobre jakościowo i pasują do Pilotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat przesiadłem się na stalówkę Wingsa przy pilocie 78G (chińczyku). Istotnie przyjemniej się nim pisze, ziarno F Wingsa jest grubsze niż M Pilota, a do tego nie jest taka twarda i gwoździowata jak stalówka Pilota. Lekko ją dogłaskałem na micromeshu 12k i jest ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziekuje za wyjasnienie kwestii roznicy stalowek w modelu Plumix oraz sugestie dotyczace zamiennika w Chinach.

Zlokalizowalem cos takiego: https://pl.aliexpress.com/item/32758841231.html

Jednak odrobine zaskoczyla mnie cena - wg mnie nie jest jakis bardzo wyrafinowany produkt high-tech, a jednak dwie malenkie blaszki kosztuja niemalze 50 PLN.
Jeszcze niedawno, w takim budzecie kupilbym dwa "markowe", japonskie piora Preppy, a tu oczekiwalem ok. 10 PLN za sztuke...
25 PLN za chinska stalowke to standardowa dzis wartosc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rittel napisał:

Mi pokazuje 24 zł z darmową wysyłką za dwie sztuki pod Twoim linkiem. A tutaj 13,50 zł za 3 sztuki:

  Cuda, Panie, cuda...

Z Polski wchodzisz na te strony, czy przez jakiegos VPN sugerujacego Chiny?
Moj link pokazuje wciaz 48 PLN za dwie sztuki, a oferta sugerowana przez Ciebie, u mnie wyswietla cene 17 PLN (Dzieki za ten adres!).

1 godzinę temu, Rittel napisał:

Nie tak dawno kupowałem stalową stalówkę z Chin za 150 zł i to było dobrze wydane 150 zł.

To kwota za stalowy produkt, czy cena zawiera tez "doplate" za uzyte srebro / zloto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Polski, jako zalogowany użytkownik.

Aliexpress praktycznie zawsze pokazuje jakieś promocje, możliwe że obniżają mi cenę jako "złotemu użytkownikowi" alboco - na przykład w tych z linka, który podałem mam podane 17,08 zł, przekreślone, 22% zniżki (bez konkretnej informacji z jakiego tytułu) i ostateczną cenę 13,33.

Stalowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...