Skocz do zawartości

Włoszczyzna bywa ciekawa


Ann_gd

Polecane posty

Miałam ostatnio okazję pobuszować w gablotkach jednego sklepu i wypatrzeć, wymacać i "obfotografować*" takie oto dwa cudaki ze stajni Giuliano Mazzuoli.

Takie po prostu ciekawostki można czasem wypatrzeć, jak czasu wystarczy ;)

Pierwsze to model Moka, urocza kawiareczka wersja słodka i metalowa, metalowe gwinty, nie za duże, nie za małe... naboje uniwersalne. Tylko brak jakiegoś grawerunku na stalówce tak jakoś... jest na tomiejsce, malutko, ale znaczek mały by się zmieścił :) 

IkH3yTO.jpg

emRi0KQ.jpg

evKqhJo.jpg

vh4RdEc.jpg

gHZhNmR.jpg

L51nKEk.jpg

Drugie to model Mill, również całe metalowe, zakręcane, w różnych kolorach. Takie inne :)

PTeY00p.jpg

4HiCjDR.jpg

xLpgwIW.jpg

*kilka zdjęć, wielkie mi halo, ale inne słowo nie przyszło mi na myśl :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dają kawiarkę to ja zamawiam wersję Aeropress ;)

Stalówka bez grawerunku akurat całkiem fajna, ostatnio zaczęły mi się takie podobać. Jak znajdę jakieś fajne pióro z Bockiem szóstką, to zamierzam ją właśnie na gładką stalówkębez grawerunków wymienić :)

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Ann_gd napisał:

Lewa ręka trzyma pióro i pozuje, ale pisać nie umie :D nie przymierzałam się tak na poważnie.

Każdy pisze tą ręką, którą mu wygodniej. Znam takich, którzy potrafią pisać całkiem nieźle jedną i drugą, ale nie w tym rzecz. Ukształtowanie i różnica grubości sekcji i korpusu w pierwszym piórze-kawiarce jest taka, że w zasadzie wymusza wysoki uchwyt. Ale wizualnie, jak już napisałem poprzednio, oba piórka ciekawe :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to fajnie!😃  Są miłośnicy stalówek gładkich, zdobionych, dwukolorowych (hit to różowe złoto), czarnych, tytanowych,....

Dnia 23.02.2023 o 22:21, Ann_gd napisał:

.....Tylko brak jakiegoś grawerunku na stalówce tak jakoś... jest na tomiejsce, malutko, ale znaczek mały by się zmieścił :) 

 

Dnia 23.02.2023 o 23:13, Rittel napisał:

...Stalówka bez grawerunku akurat całkiem fajna, ostatnio zaczęły mi się takie podobać. Jak znajdę jakieś fajne pióro z Bockiem szóstką, to zamierzam ją właśnie na gładką stalówkębez grawerunków wymienić :)

Ja też się skłaniam w stronę gładkich:

Dnia 22.10.2021 o 20:27, Klerk napisał:

......pierwsze komentarze:

https://m.youtube.com/watch?v=BV_I8X4AIC0

Moje pierwsze skojarzenie: ta stalówka(!), toż to KACO, taka sama błyszcząca łopata(!) i tak samo pisze, producent deklaruje M, faktycznie F-ka. Nie będę się rozwodził jak wspaniale, bo po prostu jest tak jak powinno. W rzeczywistości  nie jest taka duża,..., ale dobór optycznych proporcji i ten nagi błysk robią swoje....

HTB12JmFaRv0gK0jSZKbq6zK2FXau.jpg

Hłe, hłe,... coraz bardziej podobają mi się gładkie, może z tej prozaicznej przyczyny, że prawie każda fleksująca samoróbka jest zupełnie przeszlifowana, gładka, a przecież "moja racja jest najmojsza" 😄🤣 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...