Skocz do zawartości

Wydajność wkładów do długopisów


Skribent

Polecane posty

18 minut temu, Porter napisał:

Wynikałoby z tego, że te opisywane awaryjne wkłady kupowano chyba w totalizatorze sportowym.

Oczywiście, masz rację. Tam kupowaliśmy te wkłady. I ci, którym się długopisy "wylały" też kupowali je w totalizatorze. Że też zapomnieliśmy o tym ważnym fakcie wspomnieć. Dziękuję Kolego, że byłeś łaskaw wnieść ten istotny fakt do dyskusji. 👍

Edytowano przez Miecznik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Miecznik napisał:

Oczywiście, masz rację. Tam kupowaliśmy te wkłady. I ci, którym się długopisy "wylały" też kupowali je w totalizatorze. Że też zapomnieliśmy o tym ważnym fakcie wspomnieć. Dziękuję Kolego, że byłeś łaskaw wnieść ten istotny fakt do dyskusji. 👍

Niepotrzebnie się irytujesz, zabrałem głos w dyskusji na takiej samej zasadzie jak mogą to zrobić wszyscy inni. Nie twierdzę również, że wkłady nie mogą wylać albo przestać pisać itp. Napisałem jedynie, że te które używałem w ostatnim czasie w żaden sposób nie zawodziły a więc moja opinia jest taka, że to się nie zawsze jednak dzieje. Kwestie wydajności albo trwałości to już chyba inna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miecznik napisał:

A jak Twoim zdaniem obliczają? (..)

A ja przez ten tydzień uczciwie przeprowadziłem obiecane doświadczenie z tą pastą silikonową i mogę już powiedzieć, że mam ciekawe rezultaty. I nie jest to żaden spisek, tylko fakt, że wkład uzupełniony niewielką porcją smaru silikonowego, który wstrzyknąłem przez otwór w "zębatce" - nie "wystrzelił" tuszu, mimo, że położyłem go na dobę na gorącym kaloryferze. Wkład Zenith, wypisany w 1/2 objętości. Bez tego "ulepszenia" miałbym tusz na gazecie podłożonej pod kaloryfer.
Drugi wkład, bez uszczelnienia niestety "popłynął". Wazelina się roztopiła i tusz zaczął wyciekać.
Takie fakty uważam, że warte są zamieszczenia tu na Forum, a nie tykanie kogoś personalnie, bo to bo tamto.

Jestem pod wrażeniem następnym razem zleć może badania do autoryzowanego labu. Niech ostatecznie ustalą czy wkład może wylać przez zębatkę czy może nie albo czy potrzeba, żeby wylał podgrzewać na kaloryferze ponad gazetą czy wystarczy do tego odgrzanie na patelni. Koniecznie zamieść podsumowanie badań w czasopismach branżowych tak żeby była gazeta do położenia pod kaloryfer. No i ustal może czy użyłeś silikonu czy wazeliny.

Edytowano przez Porter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Porter Daj sobie spokój, to forum nie jest tylko dla ciebie. Masz swoje zdanie i dobrze, bardzo dobrze, nie zgadzasz się z innymi, też dobrze ale nie walcz na siłę z wszystkimi bo widzisz wszystko przez pryzmat tego co sam posiadasz czy wyczytasz. Jak temat nie wygodny to odpuść. Chcesz nabić posty, napisz recenzję czegoś, swoich cudownych piór, długopisów czy nawet wkładów. A nie robienie szumu wszędzie gdzie się da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Syrius macie chyba z @Miecznik wyraźnie jakiś problem jak ktoś ma inne niż wy zdanie i wytyka wam nieścisłości do tego wykazując mijanie się z prawdą. Moje odpowiedzi były na temat a twoje twierdzenia o testach liniowych raczej bzdurne, tyle w tej kwestii do tego napychanie wkładów za umowną złotówkę silikonem. Jaki to ma sens? Nie mówiąc, że pomyliły się tobie chyba wkłady o konstrukcji otwartej cienkie i długie z tymi właśnie wielkopojemnymi o konstrukcji zamkniętej. Nie zamierzam siedzieć cicho co chyba chyba dość oczywiste tylko dlatego, że dwóch smętnych panów ma odmienne poglądy. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zamiast toczyć wojenki proszę wyślij materiały które rozwieją wszelkie wątpliwości na wspomniane tematy. Krótka piłka. Nie pisz, wyślij materiały video, zdjęcia, cokolwiek a nie swoje dyrdymały, zapewnienia jakiś to mądry, znawca wszystkiego, ekspert od wszystkiego, posiadacz wszystkiego na widok którego mucha zdycha w locie. Nie pisz mądrości, nie chwal się ciętym językiem, daj jakieś dowody tych swoich mądrości. Wielu tu było takich mądrali, żaden niczego nie potrafił udowodnić, niczego przedstawić tylko cwaniactwo słowne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Syrius napisał:

Dobra, zamiast toczyć wojenki proszę wyślij materiały które rozwieją wszelkie wątpliwości na wspomniane tematy.

Cześć. On Ci żadnych materiałów nie jest w stanie wysłać, bo ich po prostu nie posiada. Facet wpadł na forum i zaistniał. Nazwał nas "smętnymi panami", wkłady kupujemy w "totalizatorze", mamy: "problemy", obśmiał i wyszydził moje dociekania odnośnie próby zabezpieczenia wkładu. Wiesz @Syrius dajmy spokój, bo takie sytuacje trzeba przemilczeć. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na priv. Z Panem Porterem się nie pogada. Już dałem się sprowadzić do Jego poziomu, a teraz Pan Porter pewnie pokona nas swoim doświadczeniem. Miłego wieczoru.

Edytowano przez Miecznik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Syrius i @Miecznik a panowie widzę z kolei znawcy od forum teraz dla odmiany. Mylicie typy wkładów jak już wyżej napisałem i wciskacie ludziom ciemnotę w tym wątku. Pech chciał, że ostatnio takie wkłady używałem, zmieniałem i kupowałem.  No i się sprawy wykoleiły bo ktoś wykazał, że możecie nie mieć racji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Syrius jeszcze chyba taka sprawa, że tobie może być problem cokolwiek udowodnić bo największym mądralą jesteś ty sam, ale jak widzisz w materiale wideo mogą być różnice już choćby między wkładem długopisowym a żelowym tego samego rodzaju.

https://eofficemedia.pl/wkad-kulkowy-uni-sxr-72-do-dugopisu-uni-sx-101-jetstream-o_5941631.html

https://eofficemedia.pl/wkad-do-dugopisu-waterman-f-o_5945386.html

https://eofficemedia.pl/wkad-pentel-energel-lrp5-o_5941848.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie, tyle pisania o różnych tematach, w jednym wątku poruszanie paru różnych spraw a tu gigant intelektu wreszcie po zwróceniu uwagi trafił na coś co pozwoliłoby mu liznąć chociaż jeden z poruszanych tematów. Jaśnie pan odkrył w dniu dzisiejszym dwa typy wkładów które różnią się między sobą ale już nie dostrzegł że w pewnych tematach skupiamy się na jednym typie wkładów, tych zwykłym, napełnianych tuszem. Tyle dobrego, w końcu to jakiś postęp. Jakoś dwóch obcych sobie ludzi mogło między sobą znaleźć wspólny język, temat a jaśnie nam przodujący geniusz miał okazje jak widać odkryć wkłady które mogą różnić się "wypełnieniem" i przez to zupełnie inaczej zachowywać. Może po następnej porcji uwag, krytyki trafi z tematem innych użytkowników forum. Wybaczcie sarkazm, te całe pisanie off topic, to jest niepotrzebne ale jak można zarejestrować się na forum i szczekać po tematach, człowiek który po ludzku nie potrafi się przywitać na forum tylko sypie pustymi tekstami. Człowiek który tasuje treściami nie na temat bo nie rozumie tego kto co pisze, ogląda litery bo mu wygodniej oglądać fotki i słuchać słów. No i ta cała szopka z ofertami wkładów... aha i wszechobecna licytacja kto jest mądrzejszy. Tak jestem hipokrytą bo uczestniczę w tej szopce by uwidocznić takich geniuszy od wszystkiego i niczego. Tak zachowuję się jak szczeniak mający 12 lat i kręcone włosy bo taki poziom panuje na forum. Wiem znane portale zablokowały "wam" komentarze, nie macie gdzie uprawiać nowej dyscypliny narodowej "trollingu" więc rejestrujecie się na forach by zaspokoić swoje pragnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe @Syrius co ty niby wniosłeś do tematu bo zdaje się, że jeszcze mniej. Do tego wszystko się tobie nie podoba a, że wkłady standardowe (na co to komu jak bez tego można na forum napisać każdą brednię). Wykazanie, że jedne wkłady te żelowe, mogą pisać krócej twoim zdaniem też nic nie wnosi do tematu. To co w takim razie wnosi? Pewnie wylizywanie tuszu z wkładów jak miodu z dzbanka. Może w takim razie napełnij puste wkłady silikonem i sprawdź ile będą pisać, tylko uważaj bo może być potrzebna do tego czarna kartka a wtedy pouczaj do woli innych w swojej nieograniczonej mądrości. No, ale pan z rangą "F" na forum nie łyknie tym razem jak pelikan uwagi od nowicjusza, który jego zdaniem dopiero co teraz się zarejestrował a nie było go tutaj nigdy wcześniej. Tak właśnie wygląda dyskusja ze ścianą do której jak wiadomo mało co przemawia.

Edytowano przez Porter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wydajność wkładu Pilot G-1 wg moich własnych obliczeń: 52 znaki / linijka, 1 A5 = 52 znaki x 42 linijki = 2184 znaków|cm|, 2.184cm - 1xA5, 110.000cm - x, x = 50 stron A5 ~ 25 kartek A5

Edytowano przez Harding
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...