Skocz do zawartości

Pióro w prezencie dla męża


Polecane posty

Dzień dobry.

Szukam prezentu niespodzianki dla męża i potrzebuję pomocy fachowców. Mąż lubi pióra, ma ich kilka m.in. waterman, parker, kaweco, lamy. Na klasykę i piękne Japończyki mnie nie stać. Szukam pióra o oryginalnym wyglądzie albo może jakiejś niszowej dobrej firmy. Mogę przeznaczyć na zakup do 1000zl. Znalazłam drewniane pióro,  które mi się podoba, ale nie wiem, czy część pisząca nadaje się do użytku.

https://drewnempisane.pl/pl/p/Vega-Pioro-wieczne-z-drewna%2C-Caribbean-Rosewood-/1749

Będę wdzięczna za dobre podpowiedzi.

Pozdrawiam.

A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wybrane pióro jest piękne, obawiam się jednak że może wymagać dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych z uwagi na drewnianą konstrukcję. Co do reszty może wypowie się ktoś kto takie pióro już posiada.

 

Co do propozycji @Miecznik trzeba wspomnieć że jest to naprawdę duże pióro...

Jeżeli wybór prezentu przedstawia się zbyt łatwo to ja dorzucę propozycje od siebie:

https://www.bigpen.eu/pl-pl/b/300/writing-instruments-pilot-heritage-91.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Teraz muszę wybrać między Narwahl i jednak drewnianym. Choć nie wiem, czy akurat tym, do którego umieściłam link czy jakimś bardziej szalonym kolorowym połączeniem drewna. Producent mi napisał, że drewno jest lakierowane i nie wymaga zabiegów specjalnych. Nie można go tylko myć wodą. 

Ale ten czarny ebonit z bulajami też nęci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że im mniej klasyczne, im bardziej krzykliwe tym szybciej się opatrzy i znudzi. To te z pozoru nudne-klasyczne, stonowane wzornictwo wytrzymuje próbę czasu. Pilot 91 wspomniany wyżej na pewno ucieszy nawet kolejne pokolenie. Jeśli ma to być prezent i pamiątka na lata to być może warto jednak zastanowić się nad czymś bardziej spokojnym. Ten Nautilus - jeśli oczywiście spodoba się użytkownikowi - wydaje mi się, że lepiej się zestarzeje niż drewniany. 

Edytowano przez NimnuL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot Heritage 91, szczególności w wersji granatowej (https://www.bigpen.eu/pl-pl/c/2679/pilot-heritage-91-dark-blue.html) - nie można odmówić mu niecodzienności i ponadczasowości. Nie namawiam, zwracam uwagę, że często rzeczy nietuzinkowe cieszą tylko w pierwszym momencie. To samo dotyczy rzeczy modnych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź. Następnym razem, bo na te urodziny już prezent jest. Mąż zadowolony z nautilus. Nie było wybranej przeze mnie stalówki i przyszedł stub, więc na wszelki wypadek gdyby trzeba było odesłać dostał jeszcze drewnempisane drewniane. Bardzo miłe panie w sklepie zwróciły mi uwagę, że powinnam skorzystać z promocji czarnopiątkowej na co wcześniej nie zwróciłam uwagi. Bardzo udane zakupy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...