Skocz do zawartości

Test długotrwałości atramentów


Rittel

Polecane posty

Robiąc porządki odgrzebałem takie kartki:

a2zEkD2.jpg

NyVh5WS.jpg

Przez pierwszy rok-dwa kartki wisiały nad biurkiem, na wierzchu ale nie wystawione na bezpośrednie światło słoneczne. Resztę czasu spędziły w środku wielkiej kupy kartek z bzdurami.

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rittel changed the title to Test długotrwałości atramentów
11 godzin temu, Ann_gd napisał:

Atrament PWF mam do teraz, tak mi go szkoda używać....

Diamine PWF Blue Dream :D. Ekstra jest. Phil z Diamine sporo się przy nim dla nas wszystkich napracował 💙 No i jeszcze gra słów (sen/marzenie) w kontekście niebieskiego koloru B)

Marcin

Edytowano przez Pioromaniak.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ann_gd napisał:

Atrament PWF mam do teraz, tak mi go szkoda używać....

Mam to samo, przez ostatnie 7 lat napełniłem nim pióra 4 razy. A mam 2 butelki 😆

Przez to nie lubię edycji limitowanych i atramentów które wyszły z produkcji. Tak samo mam teraz z oryginalnym Lamy Blue Black (żelazowo galusowym, jest na drugim zdjęciu), Edelsteinem Smoky Quartz, 70 letnim Parkerem Quinkiem czy Sailorem Soutenem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mną z kolei chodzi Sigma, jaką pamiętam z moich wczesnoszkolnych lat. Jak zniknął z półek sklepowych autentycznie było mi go bardzo szkoda. Później był jakiś Bałtyk, Astra, Kormoran, ale to już nie było to.

Edytowano przez zami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rittel napisał:

To biegnij na OLX, ktoś próbuje sprzedać praktycznie pełną butelkę ;)

Kupiłem na OLXie dwa razy. Wystarczy. Jeden Astra był wysuszony do zawartości ok 10 - 15% w kałamarzach, a dwa Herbliny to były popłuczyny. O ile te Astry ze względu na koncentrację (a i tak sporo je rozcieńczyłem) dosyć dobrze nadają się do podbijania koloru innym atramentom i mieszankom (rzekłbym nawet doskonale się nadają), o tyle Herbliny wylałem od razu do zlewu i nawet nie trzeba było spłukiwać.

Gdybym wiedział, że sprzedaje ktoś z referencjami forumowymi, to inna sprawa. Z sentymentu od razu bym nabył.

Dopiszę jeszcze, że Astry mam nadmiar, gdyby ktoś chciał dodać slinego niebieskiego do np granatu, to mogę podesłać działkę, nie problem. Fajnie redukuje zielonkawy zafarb w blue-blackach.

Edytowano przez zami
dopis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...