Jump to content

Montblanc z ciekawą stalówką

Recommended Posts

Dzisiaj przeglądając międzynarodowy bazarek internetowy natknąłem się na takiego oto rodzynka:1874838305_s-l1600(2).thumb.jpg.880ddc9715828af8a09309c01494fe63.jpg

Cygarowaty kształt właściwy dla lat 50, a na skuwce logo Montblanc kojarzone raczej z międzywojniem.

Jednak najciekawsze jest zasłonięte przez skuwkę:

.s-l1600.thumb.jpg.23588d90d0f2bcbee578cdb3891024c5.jpg    346680076_s-l1600(1).thumb.jpg.9a163b74ee10a0ad44504f0acb12dfd7.jpg

Złota stalówka z bardzo krótkim nacięciem gwarantującym dużą sztywność stalówki, a to wszystko w czasach fleksów. Nigdy się z podobną odmianą stalówki wcześniej się nie spotkałem. Na uwagę zasługuję też fakt, że pióro posiada pomarańczowe okienko podglądu atramentu. Wskazuje to na to, że pióro zostało wykonane z celuloidu.

Na moje oko jest to wczesny model 342G ze specjalną stalówką. 

@kryj, może to była stalówka m.in. przeznaczona do pisania przez kalkę - wtedy pomocna i pożądana była twardość, a nie fleksujące właściwości stalówki. Tak tylko sobie myślę... :)

12 godzin temu, Mar napisał:

może to była stalówka m.in. przeznaczona do pisania przez kalkę - wtedy pomocna i pożądana była twardość, a nie fleksujące właściwości stalówki. Tak tylko sobie myślę... :)

No to już wiem po co taka stalówka.