Skocz do zawartości

Kaweco Classic Sport


Polecane posty

Hej,

Naszło mnie znowu na kolejne pióro - padło na popularne Kaweco Classic Sport z pozłacaną stalówką w rozmiarze F. Podekscytowana napełniłam mini konwerter Pelikanem blue - black, przyłożyłam stalówkę do papieru, pociągnęłam kreskę i...  okazało się strasznym skrobakiem. Pióro przepłukane w wodzie z detergentem, osuszone, napełnione. Czytałam o tych stalówkach i wiem, że mieli problemy z jakością, że trafiały się idealnie gładko piszące i również gorsze, zasychające, drapiące egzemplarze, komentarze z nowszymi datami były znacznie lepsze. Macie jakiś pomysł na to pióro czy nie pozostaje mi nic innego jak zwrot?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja to też skrobak, ale nie zasycha. Ma mokrą kreskę. Szczerze, doceniłem tą stalówkę dopiero później jak potrzebowałem japońsko (bardzo) cienkiej kreski i powopnego pisania, aby litery były kształtne i czytelne. Nałożyło się to ze znudzeniem gładkimi stalówkami. Suna sumarum lubię tą stalówkę za feedback i użytkowo cienką kreskę. Ze stalowych stalówek wolę jedynie faber castellowskie a z twsbi są exequo z kawecowskimi.

Edytowano przez Kolektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam TWSBI Diamond 580 ze stalówką EF i w moim mniemaniu w porównaniu do tej Kaweco to jest idealnie gładki, chociaż porównując je dalej do innych moich piór, chociażby do Faber Castella F to również lekko drapie - bardziej w formie właśnie tego feedbacku i dźwięku na papierze, a nie takiego chamskiego drapania. ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka Sportów, kilka kupiłem i oddałem w prezencie i nigdy, powtórzę, nigdy nie trafiła mi się zła stalówka. Ale dopuszczam możliwość, że może się trafić,... reklamuj i nie zniechęcaj się, to praktyczne i ładne pióro.

 

afc288243064f2bcmed.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. :) Pióro oddałam, za jakiś czas zrobię drugie podejście.
 

Dnia 3.05.2021 o 15:07, Kolektor napisał:

Zalezy co kto ma na mysli drapak. Moze po prostu ktos nie lubi feedbacku.

Moje TWSBI uwielbiam, więc jeśli Kaweco miałoby mieć nawet nieco wiekszy feedback to dalej powinno wpadać w moje preferencje, a tutaj był dramat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie mogłam się powstrzymać i zrobiłam drugie podejście do tego pióra. Stalówka F, co prawda stalowa, nie pozłacana, ale niebo a ziemia. Pisze świetnie. :)

Nie powiedziałabym, że ma dużo więcej feedbacku niż TWSBI - w moim odczuciu porównywalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...