Skocz do zawartości

Vella Ivory


Polecane posty

Nie słyszałem nigdy o takiej marce, ale logo ze stalówki skądś znam, nie przypomnę sobie jednak skąd.

Nikt Ci niestety na oko nie powie, czy dana stalówka fleksuje. W jednym i tym samym  modelu pióra mogły "siedzieć" stalówki sztywne, miękkie, półfleksy i fleksy, a wszystkie tak samo mogły wyglądać, ponadto w przeszłości raczej na nich nie wybijano oznaczeń, które pozwalałyby je zidentyfikować.

Zawsze możesz jednak poprosić sprzedającego o wysłanie zdjęcia próbki pisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca:

1. Mnie to wyglądą na Geha model 780 lub 790 z lat 50-60 dwudziestego wieku.

2. Wela może być nazwą klienta, Geha robiła serie materiałów prezentacyjnych i reklamowych.

3. Tutaj to pióro jest lepiej opisane, z tekstu jasno wynika, ze fleksuje:

https://picclick.co.uk/Vintage-Vela-Fountain-Pen-Ivory-White-Piston-Filler-14K-Flex-143941884249.html

4. Geha mieściła się w Hanowerze i miała chyba dosyć bliską współprace z Pelikanem, więc może to jest źródło tej stalówki..

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robbi napisał:

4. Geha mieściła się w Hanowerze i miała chyba dosyć bliską współprace z Pelikanem, więc może to jest źródło tej stalówki..

Ta stalówka jest od Degussy. Z tego co mi wiadomo to zarówno Pelikan jak i Geha miała własne stalówki, przynajmniej sygnowane jako ich własne. A stalówki Degussy, szczególnie złote, są naprawdę niezłe, jeżeli nie świetne! ;)

Co do samego pióra - dużo było małych producentów, którzy tak jak jest to teraz, trzaskali swoje pióra w oparciu o gotowe wzorce, kupując stalówki, które były wtedy powszechnie dostępne (tak, jak jest to teraz z Bock/JoWo/Schmidt'em). W sumie nic nadzwyczajnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...