Skocz do zawartości

Pióro na świąteczny prezent


Polecane posty

Dzień dobry wszystkim,

bardzo proszę o poradę, ponieważ szukam pióra na prezent dla osoby, która używa już piór różnych marek i ma dość sprecyzowane oczekiwania wobec pióra. Byłbym bardzo wdzięczny za poradę które wybrać, ponieważ nie jestem "piórowym" ekspertem 🙂

Wymagania które powinno spełniać pióro:

  • stalówka raczej grubsza niż cieńsza, pisząca miękko, absolutnie nie może "skrobać", obdarowywana osoba uwielbia pióra gładko prowadzące po papierze;
  • pióro do używania do codziennego pisania, więc nie może być zbyt ciężkie i masywne;
  • powinno być wytrzymałe, raczej nie plastikowe;
  • no i najważniejsze - kolor - obdarowywana uwielbia kolor zielony więc pióro musi być w tym kolorze żeby spełnić oczekiwania 😀
  • budżet - około 600,00 złotych

Raz jeszcze dziękuję za ewentualne wskazanie marek i opinii na ich temat. Sam znalazłem to: https://buylux.pl/artykuly-pismienne/piora-wieczne/piora-monteverde/giant-sequoia/monteverde-giant-sequoia-green-pioro-wieczne, ale znalazłem angielską recenzję że niestety ma tendencję do skrobania po papierze więc raczej odpada.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obdarowywany zna się na piórach, z pewnością doceni (a nawet więcej) klasycznego, starego, zielonego Pelikana 400 (400N, 400NN). Tyle że 600 zł to może być za mało (ale niekoniecznie).

Z nowych Franklin-Christoph Model 20 'Marietta' w kolorze Vintage Green. Plastikowe, ale upadło mi na podłogę z paneli z wysokości wyższej niż blat biurka i wyszło z tego bez szwanku, więc nie takie kruche.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Visconti Rembrant Dark Forest. Na pewno można by poprosić o rabat, żeby dostać blisko 600 zł. Bardzo gładki pisarz. Ale niestety nie jest to najtrwalszy długopis. Może tylko stare, ale moja narzeczona ma parę i czapki mają problemy. Mimo to kupiłem dla siebie w Czarny piątek. Bardzo się z tego cieszę.

Ale ten Franklin-Christoph wygląda wspaniale i mieści się dokładnie w Twoim budżecie...


* przepraszam za błędne tłumaczenia mojego asystenta, Tłumacza Google *

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...